Atrakcyjna wiosna w Rzymie. Pogoda marzec, kwiecień czy maj 2024 na Rzym? - BelSole

Atrakcyjna wiosna w Rzymie. Pogoda marzec, kwiecień czy maj 2024 na Rzym?

Wiosna to wyjątkowy okres na wycieczkę do Rzymu. Jeśli zastanawiacie się jaka jest pogoda w Rzymie na wiosnę, jaka pogoda w Rzymie jest w marcu, kwietniu i maju – odpowiemy. Powiemy Wam co robić na wiosnę w Rzymie oraz odpowiemy jakie temperatury są w Rzymie w marcu, kwietniu i maju. Zapraszamy na wiosenną wycieczkę po Rzymie!
Na wiosnę w Rzymie oczywiście będzie cieplej niż w Polsce, ale do tego wszystkiego postanowiliśmy przygotować dla Was także listę powodów i atrakcji, dlaczego właśnie marzec, kwiecień i maj mogą być dobrym okresem na wycieczkę do Rzymu.

 

Wielkanoc w Rzymie

 

Rzym wielkanoc

Pierwszy z powodów jaki powinniśmy tutaj wymienić to obchody Wielkanocy w Rzymie i Watykanie. Wielkanoc we Włoszech czyli Pasqua, to wyjątkowy okres dla Rzymian i kościoła katolickiego w Watykanie. Jeśli chcecie zobaczyć coś innego, niż tradycyjny Rzym lub jeśli jesteście wierzący Święta Wielkanocne w Rzymie i Watykanie powinny Was zainteresować.

 

Mniejsze tłumy i kolejki w Rzymie

 

Rzym mniejsze tłumy

Jeśli nie lubicie godzinami stać w kolejkach to odradzamy podróż do Rzymu w okresach wysokiego sezonu. Czas oczekiwania do Bazyliki Świętego Piotra bez wykupionej wycieczki potrafił dobić do 2 h. Jeśli nie chcecie stać w kolejkach pomyślcie o wycieczce do Rzymu w marcu! Nie będziecie tak narażeni na kolejki do Bazyliki Świętego Piotra czy Koloseum. Zwłaszcza jeśli macie ograniczony czas w Rzymie to takie dodatkowe parę godzin na czekanie w miejscu nie jest zbyt miłe dla zwiedzania Rzymu. Do tego wszystkiego, mniejsza liczba turystów oznacza też, rozsądniejsze ceny noclegów i lotów do Rzymu!

 

Kwitnąca Glicynia (Wisteria) w Rzymie!

 

Rzym Glicynia

Kwiecień to doskonały okres na piękne zdjęcia Rzymu, bo właśnie wtedy w całym mieście kwitnie fioletowa i popularna Wisteria. Będziecie mieli idealne zdjęcia do albumu lub żeby pokazać rodzinie i znajomym – to będzie zdecydowanie miła odmiana po szarej zimie w Polsce. Szczególnie polecamy Park Villa Celimontana – gdzie Glicynii jest bardzo dużo, zwłaszcza zwisającej z dachów. Inne miejsca gdzie warto wtedy też podejść to Piazza Venezia i Forum Romanum.

 

Pogoda w Rzymie na wiosnę

 

Rzym wiosna pogoda

W Rzymie będzie oczywiście cieplej niż w Polsce, przez pierwszą część wiosny, mniej więcej do końca kwietnia może trochę więcej popadać – ale bez obaw, nie będzie to wielkie urwanie chmury. Jaka jest pogoda na marzec, kwiecień i maj w Rzymie, a jakie temperatury, zobaczcie poniżej:

 

Pogoda w Rzymie w marcu

 

Rzym w marcu

Czy w marcu jest ciepło w Rzymie? W marcu w Rzymie możecie spodziewać się temperatur z zakresu od 16 do 18 stopni Celsjusza, możliwe też są deszcze mniej więcej 1/3 miesiąca. Szanse na deszcz są, nie ma jednak tragedii – parasol jednak weźcie! W nocy temperatura spada do około 6 stopni Celsjusza. Będzie jednak cieplej niż w Rzymie w zimie.

 

Pogoda w Rzymie w kwietniu

 

Rzym w kwietniu

Deszcze w kwietniu raczej nie odpuszczą, ale będzie cieplej. Słupki rtęci będą pokazywać już 20 stopni Celsjusza. Średnio będziecie mogli się spodziewać około 19 stopni powyżej zera. W nocy będzie to około 8 stopni Celsjusza. Weźcie parasole 🙂

 

Pogoda w Rzymie w maju

 

Rzym maj

Maj to zdecydowanie najcieplejszy miesiąc i też najmniej deszczowy z wszystkich tutaj wymienionych. Temperatura w maju w Rzymie może sięgać nawet 26 stopni Celsjusza – w zeszłym roku, w jeden z dni było nawet 30 stopni Celsjusza. Pod koniec miesiąca w nocy będzie około 15 stopni powyżej zera w nocy. Deszcz już nie będzie Wam straszny. To zdecydowanie najlepszy miesiąc dla miłośników ciepła w Rzymie.

Jak widzicie, w Rzymie na wiosnę może być i ciepło i ciekawie – dlatego pakujcie walizki i zapraszamy do wiecznego miasta!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz