Czy wycieczki i wakacje na Cyprze będą anulowane i odwołane? - BelSole

Czy wycieczki i wakacje na Cyprze będą anulowane i odwołane?

Zadajemy sobie teraz wszyscy pytanie, jak konflikt zbrojny na Ukrainie i napaść Rosji wpłynie na nasze życie. Ci którzy mają zaplanowane wakacje, zastanawiają się czy wycieczki na Cypr będą anulowane czy może będą odwołane ze względu na wojnę? Zobaczcie.

Czy wycieczki na Cypr będą odwołane?

Niestety, sytuacja za naszą wschodnią granicą nie jest wesoła i wojna spowodowała, iż przestrzeń powietrzna nad Ukrainą i częścią Morza Czarnego została zamknięta dla ruchu lotniczego. Nie mogą tam wlecieć cywilne samoloty, a jeśli wlecą, mogą być w niebezpieczeństwie. Czy zatem da się lecieć teraz na Cypr? Część z tras, na przykład z Warszawy na Cypr prowadzi właśnie przez przestrzeń powietrzną Ukrainy? Czy przez to wakacje na Cyprze będą odwołane? Mamy chyba odpowiedź, ponieważ teraz nic nie jest pewne.

Sprawa ma się tak, iż jeśli na jakimś obszarze ogłosi się NOTAM lub nie da się w niego wlecieć, samoloty zazwyczaj omijają taki teren, linie lotnicze starają się zabezpieczać swoje samoloty przed tragedią i zestrzeleniem, tak jak miało to miejsce kiedyś nad Donieckiem. Jeśli więc obawiacie się, że wakacje i wycieczki zostaną anulowane przez to, iż samolot nie doleci na Cypr, nie musicie się raczej obawiać – ponieważ pilot po prostu wybierze inną trasę. 

Jeśli chodzi o ogólne powody dla których wakacje na Cyprze miałyby być odwołane to nie sytuacja jest na tyle dynamiczna, że nie możemy na 100% pewni że wakacje nie będą anulowane. Mamy za to przeczucie, że na 99% tak nie będzie.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz