Czy Wyspy Kanaryjskie to Europa? Czy Hiszpania?

Słynne Kanary przez lata były nieosiągalne dla Polaków, teraz dzięki tanim lotom i wielu tanim ofertom w biurach podróży Gran Canaria i Fuerteventura stały się coraz częściej wybieranym kierunkiem urlopowym. Czy Wyspy Kanaryjskie to Europa? Czy należą do Hiszpanii? Czy potrzeba paszportu?

Wyspy Kanaryjskie to archipelag wulkanicznych wysp położony na Oceanie Atlantyckim. W skład archipelagu wchodzi siedem wysp położonych na północny zachód od Afryki. Czy Wyspy Kanaryjskie to Europa? Wyspy Kanaryjskie zaliczane są do Makaronezji czyli zbioru wysp położonych przy wybrzeżach Europy i Afryki.

Wyspy Kanaryjskie należą do Hiszpanii więc jeśli chodzi o ich polityczną przynależność to można pokusić się o stwierdzenie, że to Europa. W sensie geograficznym bliżej stąd do wybrzeża Afryki niż do terytorium Europy. Najbliżej jest do Maroko – około 100 kilometrów. Wyspy położone są na płycie afrykańskiej.

Wszystkie wyspy należą do Hiszpanii oznacza to, że lecąc na wczasy nie potrzebujemy żadnych innych dokumentów niż do zwykłego wyjazdu do Hiszpanii. Jadąc na Wyspy Kanaryjskie wystarczy dowód tak samo jak lecąc na Baleary na Morzu Śródziemnym oraz wybierając się do autonomicznych eksklaw Maroka: CeutY oraz Melilly.

Dodaj komentarz