Egipt czy Tunezja, gdzie na wakacje? Na wycieczkę? Gdzie cieplej i taniej? - BelSole

Egipt czy Tunezja, gdzie na wakacje? Na wycieczkę? Gdzie cieplej i taniej?

Gdzie lecieć na wakacje, do Egiptu czy do Tunezji? Gdzie jest cieplej, lepiej i taniej? W Egipcie czy może w Tunezji? Opowiemy Wam o plusach i wadach każdego z tych krajów, zapraszamy na przewodnik po Egipcie i Tunezji!

Kiedy chodzi o to, który kraj odwiedzić w Afryce Północnej, wiele osób natychmiast myśli o Egipcie. W końcu jest on domem dla niektórych z najbardziej ikonicznych punktów orientacyjnych na świecie, takich jak Wielka Piramida w Gizie i Sfinks. I chociaż nie można zaprzeczyć, że Egipt jest pięknym krajem o bogatej historii, istnieje inny kraj Afryki Północnej, który zasługuje na Twoją uwagę: Tunezja. Oto kilka powodów, dla których powinieneś rozważyć lot także do Tunezji w tym roku.

 

Gdzie cieplej, w Tunezji czy Egipcie?

 

Gdzie jest cieplej? W Egipcie czy może Tunezji? Jeśli chodzi o lato i wysoki sezon, będziecie zadowoleni z obu destynacji. Natomiast w przypadku wszystkich innych miesięcy to Egipt będzie cieplejszą destynacją – zwłaszcza na wybrzeżu Morza Czerwonego. Jeśli chodzi o Morze Śródziemne, temperatury będą zbliżone. Wygrywa więc ciepły Egipt, który nadaje się na wakacje i na kąpiel w morzu w zasadzie cały rok. Dla przykładu w słynnym Sharm el Sheikh temperatury w październiku wynoszą od 29 do 39 stopni Celsjusza, w Tunisie w tym samym okresie temperatury dochodzą do 26 i 34 stopni Celsjusza.

Zobaczcie jak wygląda temperatura w Egipcie w lutym i marcu!

 

Gdzie taniej, w Tunezji czy Egipcie?

 

Tunezja Egipt gdzie taniej

Gdzie można taniej jechać na wakacje? Do Tunezji czy Egiptu? Sprawa jest dość skomplikowana, bo jeśli szukacie tanich wakacji – to więcej niższych cen znajdziecie w Tunezji. Jednak jeśli mowa o ogólnej średniej droższych obiektach, ceny są mniej więcej podobne. Na ogół taniej będzie w Tunezji. Konkretne ceny możecie sobie porównać tutaj w wakacjach w Egipcie oraz w wakacjach w Tunezji.

 

Gdzie ładniejsze plaże, w Tunezji czy Egipcie?

 

plaże Egipt Tunezja
Plaża w Egipcie

Gdzie są lepsze plaże w Tunezji czy Egipcie? Pomimo tego, że oba kraje umożliwiają kąpiel w cudownie ciepłych wodach Mórz, Śródziemnego i Czerwonego przy piaszczystych plażach, to mamy swojego faworyta. Naszym faworytem w tej kwestii jest Egipt i jego plaże, ma on dłuższą linie brzegową, więcej plaż piaszczystych, a do tego wody w Morzu Czerwonym są zazwyczaj cieplejsze niż w Śródziemnym. Dlatego tutaj punkt za ładniejsze i lepsze plaże dostaje Egipt.

 

Tunezja czy Egipt na wakacje z dzieckiem?

 

Tunezja czy Egipt na wakacje z dzieckiem

Gdzie lecieć na wakacje z dzieckiem? Do Tunezji czy może Egiptu? Tutaj bardziej niż na samym kraju, skupilibyśmy się na hotelu jaki wybierzecie. Warto wybrać taki, który będzie mieć dużo udogodnień dla dzieci – infrastruktura na popularnych tunezyjskich i egipskich plażach zazwyczaj jest podobna – warto wcześniej sprawdzić jak wyglądają plaże wokół waszych wybranych hoteli. Który więc kraj jest lepszy na wakacje z dzieckiem? Tunezja czy Egipt? Oba są tak samo dobre, należy jednak wcześniej sprawdzić to co wymieniliśmy powyżej.

 

Tunezja czy Egipt na wakacje?

 

Egipt czy Tunezja

Tunezja to mały kraj, ale za to bogaty w historię. Od ruin starożytnego miasta Kartaginy po wybrzeże Morza Śródziemnego, które było kiedyś domem Imperium Rzymskiego, w Tunezji nie brakuje rzeczy do zobaczenia i zbadania. A ponieważ Tunezja była okupowana przez tak wiele różnych kultur na przestrzeni wieków, jest to również kraj o bogatej i zróżnicowanej tradycji kulinarnej. Jeśli jesteś miłośnikiem jedzenia, to Tunezja jest z pewnością warta odwiedzenia!

Oprócz tego, że Tunezja jest pięknym i historycznym krajem, słynie również z gościnności. Mieszkańcy Tunezji są ciepli i gościnni i zawsze chętnie dzielą się swoją kulturą z odwiedzającymi. Niezależnie od tego, czy zwiedzasz souki (rynki) w Tunisie, czy też wybierasz się na przejażdżkę wielbłądem po pustyni Sahara, z pewnością doświadczysz przyjemnych i autentycznych wrażeń podczas wizyty w Tunezji.

Egipt za to to klasyka wakacji i znane miejsce wśród Polaków z doskonałą infrastrukturą turystyczną i hotelową. Ludzie są gościnni a jedzenie pyszne – w Egipcie do tego będziecie mogli udać się na bardzo ciekawe wycieczki na przykład by zobaczyć Nil czy Piramidy. Egipt to także miejsce w którym praktycznie prawie cały rok będziecie mogli odpoczywać na plaży nad Morzem (Czerwonym). Co więc wybierzecie?

Jak widać, istnieje wiele dobrych powodów, aby odwiedzić Tunezję i Egipt w tym roku. Niezależnie od tego, czy jesteś zainteresowany historią, jedzeniem, czy po prostu chcesz znaleźć niedrogie miejsce podróży, które nie jest zbyt daleko od domu, Tunezja i Egipt powinny być zdecydowanie na twoim radarze. Na co więc czekasz? Zacznij planować swoją podróż już dziś!

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz