Grecja czy Turcja, gdzie lecieć na wakacje i wycieczkę? Gdzie cieplej, taniej i lepiej? Co wybrać? - BelSole

Grecja czy Turcja, gdzie lecieć na wakacje i wycieczkę? Gdzie cieplej, taniej i lepiej? Co wybrać?

Utknąłeś próbując zdecydować między wycieczką do Grecji lub Turcji? Oba kraje oferują bogactwo historii, kultury i naturalnego piękna – jak więc wybrać? Gdzie lecieć na wakacje? Do Turcji czy Grecji na wycieczkę? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co każdy z tych krajów ma do zaoferowania,  Pod koniec tego artykułu będziesz o krok bliżej do zaplanowania idealnych wakacji czy to w Turcji czy Grecji.

W tym artykule postaramy się Wam pomóc w wyborze pomiędzy Grecją a Turcją na wakacje. Oczywiście, każdy będzie wołał inne miejsca i rzeczy – gusta są subiektywne, dlatego podzieliliśmy artykuł na takie główne części jak: Gdzie jest cieplej w Turcji czy Grecji? Gdzie są ładniejsze plaże? Gdzie na wakacje z dzieckiem, do Turcji czy Grecji? Gdzie jest taniej w Grecji czy Turcji oraz w którym miejscu jest więcej ciekawych atrakcji. Ocena jest jak najbardziej subiektywna, ale może pomoże Wam w wyborze wakacji 🙂 Zwłaszcza, że porównywanie tych dwóch zwaśnionych narodów, może rozgrzewać atmosferę!

 

Gdzie cieplej w Grecji czy Turcji?

 

Turcja wiosna

Weźmiemy tutaj pod uwagę temperaturę w sezonie i tylko w rejonach najbardziej turystycznych, czyli w przypadku Grecji na wyspach, a w przypadku Turcji na południowym i zachodnim wybrzeżu. Gdzie jest więc cieplej? W Turcji czy w Grecji? Pomimo tego, że nie będzie Wam brakowało słońca i gorąca, to słupki rtęci jasno wskazują, że cieplejsza jest turecka riwiera, zwłaszcza południowa w okolicach Side i Antalya. Antalya w porównaniu na przykład do takiej Krety, może być nawet o 6 – 10 stopni chłodniejsza w tym samym okresie. Jeśli jednak nie stanowi dla Was różnicy te parę stopni, obie destynacje będą doskonałe. 

 

Gdzie ładniejsze plaże, w Grecji czy Turcji?

 

Lefkada Plaże

Gdzie są ładniejsze plaże, czy może w Turcji czy Grecji? Jest to oczywiście rzecz gustu, jednak jesteśmy tutaj po to by Wam pomóc w wyborze. My wybralibyśmy plaże greckie, ze względu na urozmaicenie, ich ilość oraz jakość. Tureckie plaże, nie ustępują jakoś bardzo – są też urozmaicone, szerokie, piaszczyste, przeróżne – jednak jest ich trochę mniej i macie mniejszy wybór przy planowaniu wakacji. Polecamy zwłaszcza sprawdzić plaże na Lefkadzie, plaże Kefalonii czy plaże Krety. Tutaj nasz wybór idzie w kierunku Grecji. Punkt więc dla Grecji! 

Zobaczcie zestawienie najładniejszych plaż w Grecji oraz najładniejszych plaż w Turcji.

 

Grecja czy Turcja na wakacje z dzieckiem?

 

agios gordios grecja

Który kraj jest lepszy na wakacje z dzieckiem? Turcja czy Grecja? Jeśli wybieracie hotel ze zorganizowaną wycieczką, tak naprawdę ważna jest infrastruktura przyhotelowa niż ogólnokrajowa. Jeśli jednak sami planujecie wakacje, wybralibyśmy chyba Grecję. Nie okłamujmy się jednak, i pewnie większość z Was zapewne wybierze jakąś wycieczkę z biurem podróży – wtedy według nas jest to bez znaczenia. Pamiętajcie by sprawdzić pobliskie plaże względem infrastruktury, zadzwońcie także do hotelu i dowiedzcie się jak wygląda oferta dla znudzonych bombelków 🙂 Remis!

 

Gdzie taniej, w Grecji czy Turcji?

 

Ceny wakacji w Turcji 2023

Gdzie jest taniej, w Turcji czy Grecji? Przygotowaliśmy dla Was nawet zestawienie cen pobrane z wycieczek do Grecji i wycieczek do Turcji. Ceny wycieczek są jednak tańsze i to zdecydowanie przez kurs liry właśnie w Turcji. Jeśli więc chcecie oszczędzić lub wybrać lepszy hotel za mniejszą cenę, wybralibyśmy Turcję. Portfel nie kłamie 🙂 Punkt dla Turcji, to w Turcji będą tańsze wakacje.

Zobaczcie jak aktualnie wyglądają ceny w Turcji oraz ceny w Grecji.

 

Gdzie więcej atrakcji? W Grecji czy Turcji?

 

najlepsze atrakcje Samos

Skupimy się może na atrakcjach na miejscu, jeśli jedziecie sami bez wycieczki. Przez to jak wręcz upchane są atrakcjami greckie wyspy oraz to jaką mają historię i jak ważne są dla świata  – wybralibyśmy Grecję. Pamiętajcie, że każda z wysp ma wiele do zaoferowania, w tym wiele zabytków i Parków Narodowych – do tego pomiędzy wyspami da się przecież pływać promem, więc bez obaw, będziecie mieć co robić. Jeśli chodzi o Turcję, także znajdziecie wiele ciekawych miejsc, jeśli chodzi o zabytki to będą one głównie wewnątrz lądu. Na wybrzeżach i riwierze tureckiej znajdziecie wiele atrakcji takich jak rejsy statkiem pirackim, aquaparki, wypożyczalnie sprzętu czy snorkeling. Punkt dla Grecji.

Polecamy zwłaszcza przyjrzeć się atrakcjom Krety oraz atrakcjom Antalya.

 

Grecja czy Turcja na wakacje?

 

Bodrum atrakcje

Grecja często nazywana jest „krainą czarów” i nie trudno się domyślić dlaczego! Ten śródziemnomorski kraj jest domem dla wspaniałych plaż, starożytnych ruin i przyjaznych mieszkańców. Jedną z najbardziej popularnych rzeczy do zrobienia w Grecji są wycieczki na wyspy; z ponad 6 000 wysp usianych na Morzu Egejskim, nie brakuje zapierających dech w piersiach miejsc do odkrycia. A jeśli jesteś fanem oliwek, sera feta lub wina, będziesz w niebie – Grecja słynie ze smacznego jedzenia i picia. Turcja za to, to prawdziwy tygiel kulturowy; położona na skrzyżowaniu Europy i Azji, przez wieki pozostawała pod wpływem zarówno wschodnich, jak i zachodnich tradycji. Rezultatem jest unikalna mieszanka wpływów, którą można dostrzec we wszystkim, od kuchni tureckiej (pyszna mieszanka smaków osmańskich i środkowoazjatyckich) po architekturę (mieszanka stylu bizantyjskiego i osmańskiego). Jeśli szukasz niezapomnianych wrażeń, to jest to kraj dla Ciebie!

Nadal niezdecydowany między Grecją a Turcją? Dlaczego nie odwiedzić obu? Dzięki bezpośrednim lotom z większości głównych miast, łatwo jest dodać Turcję do swojego planu podróży po Grecji. A odwiedzając oba kraje, możesz uzyskać to, co najlepsze z obu światów – starożytne ruiny ORAZ piękne plaże! Na co więc czekasz? Zacznij planować swoją podróż już dziś.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz