Gdzie jest Kos? Gdzie leży wyspa Kos? Jaki kraj, jakie morze i archipelag? - BelSole

Gdzie jest Kos? Gdzie leży wyspa Kos? Jaki kraj, jakie morze i archipelag?

Wyspa Kos jest popularnym celem turystycznym, znana ze swoich pięknych plaż, urokliwych wiosek i bogatej historii. Wielu z Nas zastanawia się jednak gdzie leży Kos? Gdzie jest wyspa Kos? Oto odpowiedź, na mapie! Zobaczcie!

Gdzie leży wyspa Kos?

Na pytanie, które brzmi „Gdzie leży Kos?” zacznijmy od tego, że odpowiedź jest raczej prosta – jednak składa się z paru czynników, politycznego oraz geograficznego. Powiemy Wam też w jakim archipelagu leży Kos oraz do jakiego kraju należy Kos. Oto odpowiedzi:

Gdzie jest wyspa Kos?

Wyspa Kos znajduje się w południowej części Morza Egejskiego, blisko wybrzeży Turcji. Kos leży około 4 kilometry na południowy zachód od tureckiego miasta Bodrum, bardzo blisko wybrzeży Turcji – dlatego często właśnie na Kos lokalne władze miały problem z nielegalnymi imigrantami. Jej koordynaty to: 36°51′N 27°14′E, zajmuje ona 295.3 km2 powierzchni. Położenie wyspy Kos możecie zobaczyć na mapie poniżej.

Gdzie leży Kos
Gdzie leży wyspa Kos? Oto odpowiedź na mapie.

Do jakiego kraju należy wyspa Kos? Kos należy do Grecji.

Do jakiego archipelagu należy wyspa Kos? Jest to wyspa należąca do archipelagu Dodekanez na wschodzie Morza Egejskiego.

Na jakim Morzu leży Kos? Kos znajduje się na Morzu Egejskim.

Jaki klimat jest na Kos? W jakiej strefie leży Kos? Na Kos panuje klimat śródziemnomorski.

Czy Kos jest w Unii Europejskiej? Tak, Kos jako grecka wyspa, należy do UE.

Podsumowując, gdzie leży Kos? Gdzie się znajduje wyspa Kos? Znajdziecie ją we wschodniej części basenu Morza Egejskiego.

Zobaczcie także koniecznie bezpieczeństwo na Kos w 2023! Oraz jakie atrakcje Kos zobaczyć i jakie plaże na Kos odwiedzić!

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz