Top 11: Najlepsze plaże KOS, najpiękniejsze miejsca! - BelSole

Top 11: Najlepsze plaże KOS, najpiękniejsze miejsca!

Plaże na Kos to jedne z najpiękniejszych plaż w Grecji i na wyspach greckich. Jaką plaże na Kos jednak wybrać? Gdzie są najpiękniejsze plaże na Kos a gdzie najlepsze plaże na Kos dla dzieci lub plaże dla nudystów. Znaleźliśmy także parę spokojnych plaż na Kos z daleka od ludzi. Oto nasz wybór z najlepszymi plażami w okolicy Kos.

 

Paradise Beach, Rajska Plaża

 

paradise beach rajska plaża Kos

Rajska plaża znajduje się zaraz obok innych popularnych plaż Kos w zatoce Kefalos. Leży niecałe 40 min drogi od miasta Kos i około 10 min drogi od lotniska na Kos. Plaża jest długa, piaszczysta i nawet pełna atrakcji, zważywszy, iż nie leży obok centrum żadnego z większych miasteczek. Możecie uprawiać tutaj sporty wodne, są wypożyczalnie sprzętu oraz miejsca do zabawy z głośną muzyką. Są tutaj też restauracje, kawiarnie oraz parkingi obok plaży dla zmotoryzowanych.

Widoki są zachwycające, jednak pamiętajcie, iż ta plaża jest popularna, co za tym idzie – jest tutaj pełno plażowiczów. Woda jest spokojna i raczej płytka, nadaje się więc na plażowanie z dzieckiem. Jest to jedna z najlepszych plaży na Kos. Dalej na zachód znajdziecie plażę Lagada i Markos.

 

Tigaki

 

tigaki kos

To ciekawa plaża obok miejscowości o tej samej nazwie. Znajduje się zaraz obok słonego jeziora Alikis, znanego z tego, iż możecie tam spotkać flamingi, podobnie jak na Cyprze. Często jednak jeziorko jest wyschnięte i niestety możecie mieć marne szanse na zobaczenie tych pięknych ptaków. Zostaje jednak plaża Tigaki i opalanie się w gorących promieniach słońca. Znajdziecie tutaj wypożyczalnie parasoli i leżaków i parę kawiarenek. Dodatkowo na jej zachodnim końcu znajduje się część dla nudystów. Z plaży tej dobrze widać wzgórza okolicznej wyspy Pserimos i Kalimnos.

 

Marmari

 

Kolejna plaża na północnym wybrzeżu Kos, blisko Tigaki. W zasadzie jest to kontynuacja wyżej wymienionej plaży, znajduje się od niej tylko 3 km. Znajdziecie tutaj małe centrum miasteczka, trochę restauracji i hoteli. Ta piaszczysta plaża zdecydowanie spodoba się fanom złotego piasku i spokoju wylegiwania się pod drzewem na plaży.

 

Agios Stefanos

 

agios stefanos Kos

To kolejna po Rajskiej, plaża w zatoce Kefalos, piasek jest złoty a woda lazurowa i raczej spokojna przy samym brzegu. Znajduje się tutaj także wypożyczalnie sprzętu dla windsurferów, więc i wiatr potrafi powiać na Kos. Na plaży znajduje się jedna z ciekawszych atrakcji w regionie, czyli ruiny starej bazyliki. Na pobliskiej wysepce, do której dopłyniecie rowerem wodnym lub wpław (180 m) znajduje się mały kościółek, idealny na sesję na insta. Na samej plaży oczywiście jest pełno wypożyczalni leżaków i parasoli oraz punktów gastronomicznych. 

 

Cavo Paradiso, Paralia Paradisos

 

cavo paradiso Kos

Nie pomylcie Cavo Paradiso z Paradise Beach, tutaj dostać się jest zdecydowanie ciężej aniżeli do popularnej imienniczki. Dojechać tutaj jest najlepiej autem 4×4, nie pchajcie się zwykłym samochodem pod samą plażę! Jeśli nie macie samochodu 4×4 wypożyczonego na miejscu, to najbliższy sensowny parking będzie przy kaplicy Jana Chrzciciela jakieś 3,5 km od plaży, jednak dalej uważajcie na kamienie na drodze! Potem już tylko około 1 h spacerkiem po trasie z pięknymi widokami i jesteście na miejscu.

Plaża jest spokojna, jest na niej mało ludzi więc jest także popularna wśród naturystów, jest to jedna z plaż nudystów na Kos. Znajdziecie tutaj także kawiarnie i małą wypożyczalnie sprzętu. Polecamy tą piękną plażę ze względu na widoki! To jedna z najpiękniejszych i najładniejszych plaż na Kos!

Taki mały hint jak dojechać na Cavo Paradiso, jeśli już jedziecie samochodem z wypożyczalni to wybierzcie dłuższą trasę z dwóch dostępnych, będzie bezpieczeniejsza dla samochodu.

 

Mastichari

 

mastichari

To ponad 2 km plaża o pięknym piasku idealna do surfingu. Znajduje się przy miejscowości Mastichari. Jej północna część sąsiaduje bezpośrednio z miastem. Jest dobrze zaopatrzona i znajdziecie przy niej dużo kawiarni oraz restauracji od strony miasta. To jedna z najlepszych plaż na tej greckiej wyspie. Nie będziecie też mieć problemów z parkowaniem.

 

Kardamena

 

Kardamena Kos

Kardamena to spore miasto i port na Kos, do tego w centrum znajduje się popularna plaża na Kos. Pełno tutaj restauracji, usług, kawiarni, wypożyczalni – jest w zasadzie wszystko prócz spokoju. Dlatego jeśli lubicie dobre imprezy to idealne miejsce na plażowanie, jeśli cenicie spokój, możecie wybrać inną plaże. Plaża jest mniejsza od tych największych na Kos, ale za to nadal piaszczysta z błękitną wodą.

 

Limnionas

 

Limnionas Kos

Jest to mała zatoka na zachodzie wyspy, nie jest tak popularna jak inne plaże na Kos, więc jeśli chcecie poopalać się w spokoju to dobre miejsce. Ta mała zatoczka składa się z miejsca do nurkowania z kamienistym brzegiem oraz piaszczystą częścią do plażowania. Sama plaża jest daleka do ideału, jednak ma swój klimat a do tego w pobliskiej tawernie zjecie na prawdę niezłe ryby i owoce morza. Zazwyczaj ciężko znaleźć dobre restauracje obok miejsc turystycznych. Jest to spokojna plaża na Kos z parkingiem zaraz obok miejsca do plażowania.

 

Paralia Thermes

 

gorące źródła Kos

Na Kos znajdziecie też gorące źródła lądujące wprost do morza. Plaża jest naturalna i mieści się przy zboczach wybrzeża, niestety jest kamienista – dlatego polecamy wziąć buty na plażę. Idealne miejsce do odwiedzenia poza sezonem kiedy woda w morzu nie jest bardzo ciepła. Parking znajduje się przy drodze obok kawiarenki 450 m od plaży. Przez siarkę w gorących źródłach zapach wody może być dość… specyficzny, dlatego warto pomyśleć o obmyciu się później 🙂 Bardzo polecamy to miejsce, jeśli chcecie spróbować jakiejś nietypowej plaży na Kos. Nawet tutaj znajdziecie wypożyczalnie sprzętu do plażowania.

 

Camel Beach, Turcja

 

Bodrum

Byliście już na każdej plaży na Kos? Chcecie jeszcze czegoś nowego? Może warto podpłynąć promem z Kos do Turcji gdzie znajdują się kolejne plaże na kontynencie, popularną plażą w okolicy Bodrum jest Camel Beach. Prom z Kos do Turcji płynie około 45 min i kosztuje 20 EUR w dwie strony. Jeśli się zastanawiacie nad innymi ciekawymi i pięknymi plażami, sprawdźcie także plaże na Rodos, oddalone o 3 h promem z Kos.

 

Plaże nudystów na Kos

 

plaże nudystów Kos

Na Kos znajdziecie wiele plaż dla nudystów lub miejsc wydzielonych specjalnie dla miłośników opalania się nago lub topless. Gdzie są najciekawsze miejsca dla nudystów na Kos? Według nas najładniejszym miejscem jest Cavo Paradiso na południu wyspy – dodatkowo znajdziecie swoje miejsce nawet na takich plażach jak Tigaki (część plaży oddalona od miasta), blisko Paradise znajdziecie plażę Exotic przyjazną dla naturystów.

Kos to raczej przyjazne miejsce dla miłośników opalania nago.

 

Co wziąć na plaże na Kos, poradnik

 

Na ogół najlepsze plaże Kos są piaszczyste i są blisko centrów miast, dlatego nie będziecie potrzebować wiele by wybrać się na plażę na Kos. W okolicy większości plaż znajdują się sklepy oraz wypożyczalnie sprzętu, jednak jeśli chcecie oszczędzić, polecamy wziąć oczywiście krem do opalania, wodę do picia, czapkę do ochrony przed słońcem, niezbędne ręczniki i oczywiście stroje do kąpieli. W miejsca takie jak Gorące źródła na Kos warto wziąć buty do pływania, bo to jedna z nielicznych wymienionych tutaj plaż żwirowych. Jeśli wybieracie się na trekking na plażę, na przykład do Cavo Paradiso – weźcie dużo wody do picia i ochronę przed słońcem, może być bardzo gorąco!

 

Najlepsze plaże Kos, mapa

 

najlepsze plaże Kos

1) Paradise Beach 2) Tigaki 3) Marmari 4) Agios Stefanos 5) Cavo Paradiso 6) Mastichari 7) Kardamena 8) Limnionas 9) Paralia Thermes

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz