9 najlepsze atrakcje Kemer i okolicy. Co zobaczyć w Kemer? Co robić w tym tureckim mieście?  - BelSole

9 najlepsze atrakcje Kemer i okolicy. Co zobaczyć w Kemer? Co robić w tym tureckim mieście? 

Kemer to malownicze tureckie miasteczko, które każdego roku odwiedza wielu polskich turystów. Wiele osób z pewnością zastanawia się, co robić w Kemer, by spędzić ciekawe i udane wakacje. Odpowiedź postaramy się wskazać w naszym materiale. Przygotowaliśmy listę, w którym wskażemy Wam 9 najlepszych atrakcji w Kemer i okolicy. Koniecznie przeczytajcie nasz artykuł, jeśli przygotowujecie się do wakacyjnego wyjazdu i nie wiecie, co warto zobaczyć w Kemer. 

 

Centrum Kemer 

 

Centrum Kemer 

Naszą listę najlepszych atrakcji w Kemer zaczniemy od dosyć oczywistego wyboru, jakim jest spacer po turystycznej części tego tureckiego miasta. Jeśli zastanawiacie się, co zobaczyć w Kemer, a konkretnie jego ścisłym centrum, odpowiedzią jest bez wątpienia wymieniana w niemal wszystkich polskich i zagranicznych przewodnikach turystycznych charakterystyczna wieża ratuszowa. To popularne miejsce spotkań mieszkańców i turystów, a charakterystyczna budowla jest otoczona schludnym i zadbanym placem z fontannami i przyciągającym wzrok pomnikiem pierwszego prezydenta Turcji – Ataturka. 

W kontekście tego, co warto zobaczyć w Kemer, warto też wspomnieć o znajdującym się w pobliżu centrum miasta Yorük Parkı, czyli muzeum nomadów. Ten charakterystyczny skansen przybliża styl życia wędrownych Nomadów zamieszkujących ten teren jeszcze kilkaset lat temu.

 

Przystań w Kemer 

 

Przystań w Kemer 

Lista o nazwie “Najlepsze atrakcje w Kemer i okolicy” z pewnością będzie niekompletna bez malowniczej przystani znajdującej się w tym turystycznym kurorcie. Kemer jest ważnym ośrodkiem turystyki jachtowej, a znajdująca się w tym mieście przystań może pomieścić ponad 300 tych jednostek. Warto tu pamiętać, że większe promy zazwyczaj kierują się do portu w Antalyi, natomiast w Kemer cumują zazwyczaj niewielkie statki wycieczkowe i jachty prywatne. W trakcie sezonu przechadzka w okolicach przystania umożliwia możliwość podziwianie tych jednostek, co w połączeniu z nieskazitelnie czystą wodą zatoki daje niezrównane wrażenia estetyczne. Nie ma wątpliwości, że tutejsza przystań z pewnością zalicza się do miejsc, które warto zobaczyć w Kemer. 

   

Plaża publiczna w Kemer 

 

Plaża publiczna w Kemer 

Rozważania na temat tego, co warto zobaczyć w Kemer, nie mogą obejść się bez najważniejszej miejsca dla znacznej części turystów – plaży w Kemer. Miejsce to pokryte jest charakterystycznymi, drobnymi i kolorowymi kamyczkami. Plaża charakteryzuje się łagodnym zejściem w stronę morza, jednak już kilka metrów od brzegu mamy do czynienia z głębiną. Czysta woda i kamieniste dno tworzą idealne warunki do kąpieli. Sama plaża jest również wyposażona w udogodnienia dla turystów, takie jak prysznice, toalety, przebieralnie i namioty. Plaża w Kemer jest również wyposażona w darmowe oraz płatne stoiska z leżakami i parasolami, jednak by je zająć, należy zjawić się na miejscu we wczesnych godzinach rannych. Nie ma wątpliwości, że plaża to jedna z najważniejszych, a może nawet najważniejsza atrakcja turystyczna w Kemer. 

 

Rejsy z Kemer

 

Rejsy w Kemer

Jeżeli planujecie dłuższy wyjazd i zastanawiacie się, co robić w Kemer, odpowiedzią z pewnością jest skorzystanie z bogatej oferty rejsów wyruszających z tego miasta. Jak wspomnieliśmy wcześniej, do miejscowego portu wpływają liczne statki wycieczkowe oraz niewielkie jachty. Z tego powodu turyści, zwłaszcza w okresie szczytu sezonu letniego, mogą wybierać z bogatej oferty rejsów prowadzących w różne strony tej części tureckiego wybrzeża. (m.in. rejs na wyspę Suluada czy wycieczkę do Phaselis)

W tym momencie wiele osób z pewnością zapyta, ile kosztuje rejs. Cena zależy od wybranego kierunku podróży, a także wybranego standardu (warto pamiętać, że niektóre rejsy oferują lunche wliczone w ceny). Całkowity koszt takiej wycieczki waha się od około 70 do 250 złotych. Z pewnością jest to jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych w Kemer. 

 

Trekking po górach Likya Yolu 

 

Jeżeli jesteś osobą aktywną i lubiącą wysiłek fizyczny, mamy dla Ciebie kolejną podpowiedź na temat tego, co robić w Kemer i okolicach. Kilkanaście kilometrów od tego miasta rozciąga się wyjątkowy szlak turystyczny – Likya Yolu, czyli w tłumaczeniu na język polski – licyjska droga (nazwa upamiętnia cywilizację, która kilka tysięcy lat temu sprawowała rządy w południowo-zachodniej części Turcji). Ten wyjątkowy szlak liczy łącznie około 520 kilometrów, a prowadząca przez tureckie wybrzeże trasa zapewnia piękne widoki, a dodatkowo częściowo  przez pozostałości antycznych osad. Lista “9 najlepszych atrakcji Kemer i okolic” bez tej unikalnej drogi byłaby po prostu niekompletna. 

 

Kanion Göynük

 

Kanion Goynuk

Odpowiedzią na pytanie “co warto zobaczyć w Kemer i okolicach” jest bez wątpienia Kanion Göynük, oddalony o około 13 kilometrów od opisywanego przez nas miasta. Liczący 4,5 kilometra kanion jest ważną częścią opisywanej wcześniej licyjskiej drogi. Miejsce to charakteryzuje się dużą liczbą basenów, wodospadów i stawów. Wyjątkowoa lokalizacja i unikatowość krajobrazu sprawiły, że w kanionie powstał park rozrywki, a odwiedzający go turyści mogą skorzystać z dodatkowych atrakcji, takich jak: 

  • Safari w formie kanioningu (cena po przewalutowaniu wynosi około 63 złotych) 
  • Zjazd tyrolką – atrakcja kosztuje około 52 złotych 
  • Wycieczka łodzią po kanionie – to koszt około 42 złotych. 

Bez wątpienia, jest to jedna z najciekawszych atrakcji w Kemer i okolicach. 

 

Phaselis 

 

Phaselis 

Starożytna miejscowość Phalesis, to bez wątpienia odpowiedź na pytania, co zobaczyć w Kemer i okolicy, gdy jest się miłośnikiem historii. Oddalone o około 11,5 kilometra od Kemer stanowisko archeologiczne zawiera pozostałości osady założonej w VII w.p.n.e, a odwiedzający go turyści mogą zobaczyć m.in. ruiny starożytnej świątyni, teatru czy fragmenty rzymskiego akweduktu. Jakby tego było mało, w obrębie tej historycznej miejscowości znajdują się również trzy plaże, a wyjątkowości tego miejsca dopełnia gęsto porośnięty park. Koszt wejścia do parku to w przeliczeniu na złotówki niespełna 19 złotych. Phaselis to obowiązkowa pozycja na liście najlepszych atrakcji turystycznych w Kemer i okolicach. 

 

Plaża Olympos 

 

Plaża Olympos 

Do jednych z największych atrakcji Kemer i okolic bez wątpienia należy zaliczyć pobyt na plaży w miejscowości Olympos, oddalonej około 35 kilometrów od Kemer. Krystalicznie czysta woda, kolorowe kamyczki i charakterystyczne górzysty krajobraz tworzą scenerię rodem z bajki. Dodajmy do tego jeszcze ruiny starożytnego miasta znajdujące się tuż przy plaży, a mamy gotowy przepis na jedną z najbardziej unikatowych lokalizacji w tej części Turcji. Jeśli zastanawiasz się, co robić w Kemer i okolicach, to już znasz odpowiedź na swoje pytanie.  

 

Wycieczka do Antalya 

 

Antalya atrakcje
Antalya

Ostatnim punktem na naszej liście najlepszych atrakcji w Kemer i okolicach jest wycieczka do największego i najpopularniejszego miasta w tej części Turcji, a więc Antalyi. Oba punkty są oddalone o siebie o około 45 kilometrów, a dojazd z Kemer do Antalyi jest możliwy za pośrednictwem często kursujących busów. Jazda trwa około 1,20h, a cena waha się od 25 do 35 złotych. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz