Gdzie  jest najcieplej we Włoszech w maju? Pogoda we Włoszech w maju - która część jest najcieplejsza?  - BelSole

Gdzie  jest najcieplej we Włoszech w maju? Pogoda we Włoszech w maju – która część jest najcieplejsza? 

Maj to idealna pora na zagraniczne wyjazdy, a wielu turystów decyduje się odwiedzić Półwysep Apeniński. Z tego powodu w naszym materiale sprawdzimy, gdzie jest najcieplej we Włoszech w maju. Z naszego materiału dowiesz się również, gdzie jest najcieplejsza woda we Włoszech w maju. Zapraszamy do lektury, jeżeli szukasz informacji o najcieplejszych miejscach we Włoszech w maju. 

Gdzie  jest najcieplej we Włoszech w maju? Włochy w maju – gdzie jest najwyższa temperatura? 

 

Szukając odpowiedzi na pytanie, gdzie jest najcieplej we Włoszech w maju, można zauważyć, że jedna część tego kraju zdecydowanie wysuwa się na prowadzenie przed inne. Najwyższa temperatura we Włoszech w maju panuje w południowej części Italii, a rekordowe wskazania termometrów odnotowuje się w Kalabrii i na Sycylii. 

Dobrze, wiemy już, gdzie jest najcieplej we Włoszech w maju, ale o temperaturach jakiego rzędu mówimy? W ostatnich latach termometry na Kalabrii i Sycylii wskazywały średnio około 23-25 st. C w ciągu dnia, jednak do rzadkości nie należały sytuacje, gdy temperatura przekracza nawet 30 st. C. 

W kontekście tego, gdzie jest najcieplej we Włoszech w maju, warto również sprawdzić wskazania termometrów po zapadnięciu zmroku. W tym zestawieniu nieco lepiej prezentuje się Sycylia, gdzie temperatura w nocy oscyluje w granicy 15 st. C. Nieco chłodniej jest w Kalabrii, gdzie odnotowywane są temperatury na poziomie 11-13 st. C. 

 

Temperatura wody we Włoszech w maju. Gdzie jest najcieplejsza? 

 Wiele osób wyjeżdżających do Włoch w maju z pewnością liczy na możliwość zażycia orzeźwiającej kąpieli morskiej. Skoro wiemy już, gdzie jest najcieplej we Włoszech w maju, sprawdźmy również, jaka jest temperatura wody w Sycylii i Kalabrii. W tym wypadku różnica jest niemal niezauważalna – w przypadku Sycylii jest to średnio 18 st. C, a Kalabrii 19 st. C. Temperatura wody w Sycylii i Kalabrii w maju jest na tyle wysoka, by morska kąpiel była już całkiem przyjemna.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz