Gdzie kupić piwo w Austrii? Czy w niedziele stacje benzynowe są otwarte?

Jedziecie do Austrii i macie ochotę na zimne piwo ze sklepu monopolowego w Austrii? Zastanawiacie się gdzie kupić piwo w Austrii w niedzielę? Czy można kupić wino i piwo w Austrii na stacji benzynowej lub w sklepie monopolowym? Oto przewodnik zakupowy, zapraszamy! 

Austria słynie z doskonałego piwa i wina o czym już pisaliśmy w artykule Co kupić w Austrii, jednak czy możecie te trunki zakupić w sklepie, stacji benzynowej czy można kupić alkohol w niedzielę lub w nocy w Austrii? Sprawa jest tylko trochę skomplikowana, ale wszystko wyjaśnimy.

Austriackie prawo reguluje pracę w niedzielę i w niewielu miejscach możecie kupić alkohol właśnie w niedzielę. Należy dodać, że zakaz ten jest mocno zakorzeniony kulturowo w Austrii i ludzie oswoili się z nim, często też wyrażają zbulwersowanie jeśli spytasz ich czy sklepy w Austrii są otwarte w niedzielę. Dla nich jest to dzień odpoczynku i należy to uszanować. Jeśli macie jednak ochotę kupić piwo lub wino w niedzielę, to w Austrii są odpowiednie miejsca gdzie możecie to zrobić.

 

Gdzie kupić piwo lub wino w Austrii w niedzielę?

Opcji jest parę, pierwsza z nich to sklepy na stacjach pociągów w dużych miastach w Austrii są otwarte w niedzielę. W Wiedniu czy Innsbrucku na stacji sklepy i markety będą otwarte w niedzielę i będziecie mogli kupić piwo lub wino. Co jednak w przypadku małych miast w Austrii? Tutaj zostaje opcja zakupienia alkoholu na stacji benzynowej. Czy na stacji benzynowej w Austrii można kupić piwo, wino lub wódkę? Ogólnie alkohol? Tak! Dla przykładu kupicie piwo na stacjach ENI, oferują one także małe winoteki! Więc wybór będzie spory. Oczywiście ceny będą odpowiednio wyższe niż w tradycyjnym sklepie.

Jeśli chcecie się przygotować na niedzielę w Austrii wcześniej, to zwyczajne sklepy zazwyczaj zamykają się koło 19:00, więc zaplanujcie sobie to wcześniej. Nawet sieci takie MPREIS czy SPAR zamykają się wcześnie jak na polskie warunki, stacje benzynowe czynne są trochę dłużej. Kupno alkoholu w Austrii należy zaplanować odpowiednio wcześnie! Niektóre z dużych miast oferują też teraz dostawy kurierem do domu z produktami spożywczymi, to też może Wam pomóc.

Zobacz także:

Dodaj komentarz