Gdzie leży Zanzibar? Czy Zanzibar jest otwarty? - BelSole

Gdzie leży Zanzibar? Czy Zanzibar jest otwarty?

Chcecie jak celebryci wylecieć z kraju, najlepiej do jakiegoś ciepłego miejsca? Może wakacje na Zanzibarze? Ale tak w zasadzie gdzie leży Zanzibar? I czy jest otwarty? Czy można tam lecieć?

Gdzie leży Zanzibar?

Zanzibar to archipelag wysp, leżących bardzo blisko Afryki – nie jest to część Europy! Zanzibar znajdziecie na wschód od wschodniego wybrzeża Tanzanii i Kenii. Należy od administracyjnie do Państwa Tanzania od którego dzieli go tylko 50 km. Jest to prawie 6500 km z Polski. Jest autonomicznym regionem Tanzanii. Stolicą Zanzibaru, jest miasto Zanzibar. Wysepki mają 2,462 km2, więc nie są one ogromne. Są za to pełne pięknych plaż i tropików.

Średnia temperatura na Zanzibarze cały rok oscyluje od 25 do 29 stopni Celsjusza. 

Gdzie jest Zanzibar? Oto Zanzibar na mapie

Czy Zanzibar jest otwarty?

Zanzibar postanowił wykorzystać światową pandemię i otworzył swoje granice dla turystów. Ministerstwo Turystyki ogłosiło, że od 10 czerwca 2020 na Zanzibarze nie było żadnych przypadków sami wiecie czego.

Testy i kwarantanna Zanzibar

Nie potrzebujecie żadnych testów na chorobę przed wlotem na Zanzibar. Nikt tego nie wymaga

Nie zostaniecie poddani kwarantannie na Zanzibarze, nie ma obowiązkowej kwarantanny na wyspie. Jedyny test jakim zostaniecie poddani to mierzenie temperatury na lotnisku. Musicie też posiadać ubezpieczenie zdrowotne. 

Przed wylotem możecie poddać się testowi RT-PCR lub ANTYGEN na Zanzibarze w specjalnej placówce, z której dostaniecie certyfikat FIT & FLY.

Czy więc Zanzibar zgarnie ruch turystyczny gdy inni zamykają granicę? Na pewno leży to w interesie Zanzibaru. Więc jeśli ktoś Was zapyta Gdzie leży Zanzibar? Będziecie mogli powiedzieć, że leży w miejscu otwartym dla turystów.

Przed wylotem zobacz koniecznie:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz