Majorka jaki to region Hiszpanii? Gdzie leży Majorka? - BelSole

Majorka jaki to region Hiszpanii? Gdzie leży Majorka?

No dobra, Majorka należy do Hiszpanii, ale do jakiego regionu/prowincji Hiszpanii administracyjnie należy? Do jakiego geograficznie? Do jakiego za to kulturowo? Pokażemy Wam, gdzie leży Majorka i jak daleko od Europy i Afryki leży na mapie.

Majorka, jaka prowincja w Hiszpanii

Hiszpania składa się, aż z 50 prowincji – obecna struktura istnieje, aż od 1833 roku, więc może być już całkiem archaiczna i mało aktualna kulturowo. Do tego dzielą się ona na 8000 gmin. Część z prowincji łączy się w tak zwane wspólnoty autonomiczne. 

Do jakiej więc prowincji należy Majorka? Majorka należy do Balearów, czyli archipelagu wysp na wschód i południe od Katalonii. Stolicą Balearów jest Palma de Mallorca, która mieści się na Majorce. Status wspólnoty autonomicznej Baleary uzyskały w 1983. 

Baleary składają się z 5 głównych wysp: Majorka, Minorka, Ibiza, Formentera i Cebrera. 

Gdzie leży Majorka na mapie?

Na mapie poniżej zobaczycie Gdzie leży Majorka, znajduje się prawie 200 km na południe od Barcelony i 292 km na północ od Algieru w Afryce. Baleary razem z Majorką leżą na Morzu Śródziemnym. Znajduje się także 1700 km od granic Polski.

Majorka jaki kontynent

Majorka znajduje się niedaleko Europy i Afryki, jednak geograficznie Majorka należy do Europy.

Majorka położenie, podsumowanie

  • Majorka geograficznie należy do Europy, nie leży w Afryce
  • Majorka należy administracyjnie do prowincji Balearów w Hiszpanii, nie są to Wyspy Kanaryjskie.
  • Majorce kulturowo jest bardzo blisko do Katalonii i Europy, nie Afryki.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz