Czy na Gibraltar potrzebny jest paszport czy dowód? - BelSole

Czy na Gibraltar potrzebny jest paszport czy dowód?

Wiele osób podróżujących po Europie całkowicie zapomina o tym miejscu. Gibraltar to brytyjskie terytorium zamorskie znajdująca się w styku Morza Śródziemnego z Oceanem Atlantyckim. Jeśli chcecie odwiedzić Gibraltar i zastanawiacie się czy potrzebny jest paszport czy dowód, zwłaszcza w kontekście Brexitu, to dziś przychodzimy z pomocą. Sprawdzamy jakich dokumentów potrzeba na Gibraltar. Czy wystarczy dowód czy potrzeba paszportu?

Gibraltar jest niewielkim brytyjskim terytorium na południu Półwyspu Iberyjskiego. Całkowita powierzchnia małego półwyspu to nieco ponad 6,5 kilometra kwadratowego i nie jest to turystyczny hit.

Po opuszczeniu Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię w głowach wielu Polaków pojawiło się pytanie o to jakich dokumentów potrzeba by wjechać na Gibraltar. Gibraltar nie znajduje się już w obszarze Unii Europejskiej więc warto zastanowić się czy jadąc tu trzeba legitymować się paszportem. Czy potrzebujemy paszportu?

Na szczęście mamy dla Was dobre informacje. By wjechać na Gibraltar nie trzeba paszportu, wystarczy tylko dowód osobisty tak jak chociażby do Watykanu. Oczywiście jeśli chcecie wziąć ze sobą paszport to nikt Wam nie broni – z paszportem też można tu przyjechać.

Czy jadąc na Gibraltar należy martwić się obowiązkiem posiadania wizy? Tu po raz kolejny mamy dobre informacje dla podróżnych. Na zamorskie terytorium brytyjskie wjeżdżamy bez konieczności starania się wcześniej o wizę. Od wielu lat trwa spór o Gibraltar – do niewielkiego obszaru

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz