Koronawirus w Porto. Czy jest już bezpiecznie? - BelSole

Koronawirus w Porto. Czy jest już bezpiecznie?

Koronawirus odmieniany przez wszystkie przypadki – to nagłówki portali internetowych i gazet przez ostatnich kilka miesięcy. Teraz gdy strach związany z epidemią koronawirusa już opadł można zastanowić się czy bezpiecznie jechać do Porto w Portugalii. Czy w Porto jest koronawirus?

Sytuacja z wirusem w Portugalii powoli zaczyna się stabilizować. Po zamkniętych szkołach i uczelniach, ograniczeniu swobód obywatelskich czy obowiązującym z początkiem kwietnia 2020 roku stanem wyjątkowym w kraju nie ma już śladu. Ograniczenia dla branży turystycznej czy gastronomicznej zostały już w większości zniesione, więc można spodziewać się, że wkrótce sytuacja w Porto wróci już do normalności.

Koronawirus w Portugalii jak i w Lizbonie nie jest już tak wielkim zagrożeniem jak w marcu i kwietniu. Zniesiono już zakazy wyjazdów z Polski więc można spodziewać się, że wkrótce do Porto przyjedzie wielu turystów. Oczywiście wciąż należy brać pod uwagę możliwość złapania wirusa. Dlatego też trzeba zachować odpowiednie środki bezpieczeństwa.

Jadąc do Porto warto również wyposażyć się w środek do dezynfekcji rąk i zachować zdrowy rozsądek.

Czy loty do Porto zostaną odwołane? W obecnej chwili niczego nie można być tak do końca pewnym. Sytuacja związana z koronawirusem w Porto już nieco się ustabilizowała ale nigdy nie wiadomo co przyniesie przyszłość. Jeśli będziemy mieć do czynienia z drugą falą epidemii w Portugalii może się okazać, że loty zostaną odwołane po raz kolejny. W dzisiejszych czasach trzeba uważnie śledzić doniesienia medialne z Portugalii by sprawdzić czy lot do Porto się odbędzie.

Przed wyjazdem do Porto warto sprawdzić jakie są największe atrakcje w Porto, gdzie zobaczyć słynne azulejos w Porto i jakie winnice zwiedzić w mieście.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz