Ile dni na Rzym? Na ile lecieć? Ile na zwiedzanie? - BelSole

Ile dni na Rzym? Na ile lecieć? Ile na zwiedzanie?

Przygotowaliśmy dla Was najlepszą opcję na zwiedzanie Rzymu, odpowiemy pytanie ile dni potrzeba na Rzym, by zobaczyć jak najwięcej, czy Rzym w 1, 2, 3 dni do dobry pomysł? Na ile lecieć lub jechać do Rzymu? Czy może Rzym na weekend czy na tydzień? Zobaczcie!

Zasadniczo nie ma najlepszej odpowiedzi na to pytanie, w każdy poniższy scenariusz da się coś zobaczyć – ile minimum czasu na Rzym potrzeba by zwiedzić wszystko? Mnóstwo! Zobaczcie, która z opcji jest dla Was najlepsza, do tego wszystkiego musicie ocenić swój sposób zwiedzania i tempo w jakim to robicie, niektórzy lubią bez pośpiechu odpoczywać wśród pięknej architektury, niektórzy wolą zobaczyć jak najwięcej. Poniższe tempo, przeznaczone jest raczej dla tych pędzących bardziej niż nie.

 

Rzym w 1 dzień, czy się da zwiedzić?

 

Rzym w 1 dzień

W jeden dzień w Rzymie oczywiście zobaczycie najmniej, jednak da się zwiedzić co nie co. Aby przejść i zrobić kółko pomiędzy głównymi atrakcjami Rzymu, potrzebujecie około 4 h, bez przystanków i zwiedzania w środku. Kółko takie obejmuje: start w Roma Termini, Basilica Papale di Santa Madia Maggiore, Foro Romano i okolice, Altare della Patria, Colonna Traiana, PIazza Venezia, Fontanna di Trevi, Panteon, Piazza Navona, Tybr i mosty na Tybrze, Castel Sant’Angelo, Piazza San Pietro, Bazylika Świętego Piotra i powrót przez Zatybrze albo przez Piazza del Popolo i schody hiszpańskie. Pozostanie nawet czas by na chwilę wejść do jednej z atrakcji, polecamy Bazylikę Świętego Piotra jeśli nie ma do niej aktualnie kolejki LUB zabookowanie biletu wcześniej na wybraną godzinę do Panteonu. Jak widzicie nawet w 1 dzień sporo zwiedzicie w Rzymie.

 

Rzym w 2 dni, co zobaczyć?

 

Rzym w 2 dni

Kiedy już posiadamy komfort dodatkowej doby w Rzymie sytuacja staje się bardziej skomplikowana – wcześniej nie mieliśmy za dużo szans na zwiedzanie atrakcji w Środku, prócz może Bazyliki jeśli nie ma w niej kolejki lub Panteonu. Teraz dodalibyśmy do wcześniej wymienionej listyMuzea Watykańskie do tej listy i/lub Koloseum z Foro Romano.

 

Rzym w 3 dni, weekend, co zobaczyć?

 

Rzym w 3 dni

Weekend to już przyzwoity czas na zwiedzenie najlepszych atrakcji Rzymu. Możecie oczywiście bez problemu zobaczyć Basilica Papale di Santa Madia Maggiore, Foro Romano i okolice, Altare della Patria, Colonna Traiana, PIazza Venezia, Fontanna di Trevi, Panteon, Piazza Navona, Tybr i mosty na Tybrze, Castel Sant’Angelo, Piazza San Pietro, Bazylika Świętego Piotra i powrót przez Zatybrze albo przez Piazza del Popolo i schody hiszpańskie. Do tego zwiedzicie Muzea Watykańskie, Koloseum w środku, Panteon wewnątrz i Bazylikę Świętego Piotra. 

Może zostanie Wam trochę czasu by podjechać do jakiejś małej wioski w Lacjum na pół dnia i odpocząć w wiejskim krajobrazie pod Rzymem lub jechać na zakupy w Rzymie.

 

Rzym w tydzień, w 7 dni

 

Rzym w tydzień

Tutaj już mamy pełną dowolność i możemy zobaczyć na prawdę dużo. Do wszystkich wymienionych powyżej atrakcji Rzymu, zwiedzania ich w środku dodajmy jeszcze z dwie wycieczki do miejscowości w pobliżu na przykład do Civita di Bagnoregio, Viterbo, Subiaco czy Anagni. Nie ominiecie raczej żadnej ważnej atrakcji w Rzymie przez ten czas, oczywiście na cały Rzym i wszystkie atrakcje Rzymu i miesiąc nie wystarczy, więc wydaje się to być dobrym kompromisem.

Sprawdźcie też czy Rzym jest drogim miastem.

 

Ile dni na Rzym? 

 

ile czasu na Rzym

Nie ma dobrej odpowiedzi na to pytanie, ale jeśli faktycznie chcecie dobrze zwiedzić Rzym a nie tylko pobieżnie – to według nas minimalna ilość dni na Rzym to około 3 do 5, musicie ocenić też swoje tempo zwiedzania i sposób zwiedzania. Dla osób, które nie chcą pędzić przez miasto i chcą po prostu odpocząć dobry będzie i 1 dzień i dni 7 w Rzymie.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz