Ile kosztuje bilet do Luksoru? Zwiedzanie, cena i bilety 2023 - BelSole

Ile kosztuje bilet do Luksoru? Zwiedzanie, cena i bilety 2023

Luksor to jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w Egipcie, a na terenie tego miasta można znaleźć wiele imponujących zabytków rodem z czasów starożytnych. Nie dziwi więc, że wielu turystów decyduje się odwiedzić to miasto. Ile kosztuje zwiedzanie Luksoru? Dowiesz się tego z naszego materiału. Cena atrakcji w Luksorze, bilety, godziny otwarcia – tego wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu.  

Zwiedzanie Luksoru. Ile kosztuje 

Na początek zacznijmy od podstawowej kwestii. Nie da się jednoznacznie stwierdzić, ile kosztuje bilet do Luksoru. Chociaż miasto to jest pełne unikatowych reliktów przeszłości, jest ono w dalszym ciągu zamieszkane przez miejscową ludność, a wstęp na jego teren jest oczywiście bezpłatny. W naszym materiale sprawdzimy, ile kosztuje zwiedzanie Luksoru w sytuacji, w której decydujemy się na odwiedzenie jednej z najważniejszych atrakcji tego miasta. 

Luksor, Dolina Królów. Cena biletów w 2023 roku 

Zacznijmy od jednego z najważniejszych symboli Luksoru. Dolina Królewska, a więc miejsce pochówku wielu egipskich władców to jedno z najważniejszych świadectw bogatej historii Egiptu. Cena zwiedzania tego miejsca dla zagranicznych turystów prezentuje się następująco: 

  • 400 dolarów egipskich za bilet normalny (około 52 złote) 
  • 200 dolarów egipskich za bilet normalny (około 26 złotych) 

Dolina Królów w Luksorze jest otwarta od 6:00 do 18:00.

Luksor, Świątynia Karnak. Ile kosztuje bilet?

Jedną z najważniejszych atrakcji Luksoru jest Świątynia Kornak. Cena biletu normalnego wynosi 300 funtów egipskich (około 39 złotych). Godziny otwarcia Świątyni Karnak w Luksorze mieszczą się w przedziale od 6:30 do 17:00. 

 

Luksor, Świątynia królowej Hatszepsut

Sprawdźmy kolejną atrakcję Luksoru – świątynię królowej Hatszepsut. Cena biletu wynosi 140 funtów egipskich za bilet normalny (około 18,20 złotych) i 70 za bilet ulgowy (około 9,10 złotych). Świątynia królowej Hatszepsut w Luksorze jest otwarta w godzinach 9:00-17:00. 

Teraz już wiesz, ile kosztuje zwiedzanie Luksoru i jego najważniejszych historycznych atrakcji. Mamy nadzieję, że Twoja wycieczka będzie należała do udanych!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz