Prater Wiedeń, cennik i ceny 2023. Ile kosztują bilety do Prater w Wiedniu? - BelSole

Prater Wiedeń, cennik i ceny 2023. Ile kosztują bilety do Prater w Wiedniu?

Park rozrywki Prater to wizytówka Wiednia, a znajdujący się tam diabelski młyn jest jedną z najpopularniejszych tego typu atrakcji na całym świecie. Z racji tego, że miejsce to każdego roku odwiedzane jest przez miliony turystów, postanowiliśmy sprawdzić, ile kosztują bilety do Prater w Wiedniu. Zapraszamy do lektury wszystkich, którzy chcą znać cennik Prater w Wiedniu w 2023 roku. 

 

Ile kosztują bilety do Prater w Wiedniu w 2023 roku? 

 

Na sam początek zaczniemy od przekazania dobrej wiadomości na pytanie “Ile kosztują bilety do Prater w Wiedniu”. Samo wejście na teren parku rozrywki, którego korzenie sięgają jeszcze XVIII wieku, jest zupełnie bezpłatne. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, byś mógł wejść do tego miejsca i chłonąć jego atmosferę.  

Inaczej ma się jednak kwestia korzystania ze znajdujących się tam atrakcji. Na terenie parku zlokalizowano około 250 płatnych obiektów, w tym wiele kolejek górskich i karuzel. Nie da się jednak jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztują bilety na atrakcje w Prater w Wiedniu, co w dużej mierze wynika z faktu, że każda z nich należy do innego właściciela. Ceny w 2023 rok w Prater w Wiedniu wahają  się zazwyczaj od około 4 do 16 euro, a większość z nich mieści się w granicy 5-6 euro. Oznacza to, że chcąc wypróbować poszczególne karuzele, będziemy musieli liczyć się ze znacznymi wydatkami. 

Wiele osób na pewno zastanawia się, ile kosztują bilety na diabelski młyn w Prater w Wiedniu. Cena oscyluje w granicach 13,50 euro, a wejściówki na tę niezwykle popularną atrakcję możemy kupić też z wyprzedzeniem on-line. 15-minutowa przejażdżka pozwala podziwiać panoramę miasta z wysokości 65 metrów. 

Na koniec sprawdźmy jeszcze, w jakich godzinach otwarty jest Prater w Wiedniu. Generalnie park jest ogólnodostępny i można do niego wchodzić o każdej porze, jednak poszczególne atrakcje w sezonie letnim (od kwietnia do października) działają zwykle od 11:00 do 24:00.

 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz