Ile kosztuje wejście na Łuk triumfalny w Paryżu? Cennik 2023 - BelSole

Ile kosztuje wejście na Łuk triumfalny w Paryżu? Cennik 2023

Paryż to jedno z najważniejszych turystycznych miejsc na świecie, a unikalna architektura tego miasta sprawia, że każdego roku odwiedza je cała rzesza turystów. Z tego powodu w naszym materiale sprawdzimy, ile kosztuje wejście na Łuk Triumfalny w Paryżu. Ceny w 2023 roku są niskie czy wysokie? Dowiesz się tego z naszego materiału. Znajdziesz w nim zarówno cennik na 2023 rok, jak i godziny otwarcia Łuku Triumfalny w Paryżu. 

Cena biletu na Łuk Triumfalny w Paryżu

Zanim sprawdzimy, ile kosztuje wejście na Łuk triumfalny w Paryżu, poświęćmy chwilę, by przybliżyć historię tego wyjątkowego miejsca. Ten charakterystyczny obiekt to tak naprawdę monumentalny pomnik w formie łuku. Jego budowa rozpoczęła się w 1806 roku z rozkazu Napoleona Bonapartego, a zakończyła się w 1836 roku. Obiekt jest wysoki na niemal 50 metrów, a na każdym z 4 jego filarów znajduje się relief przedstawiający najważniejsze sceny z XVII i XVIII-wiecznej historii Francji. 

Pora przejść do najważniejszego zagadnienia tego materiału. Cena biletu na Łuk Triumfalny w Paryżu wynosi 13 euro dla osoby dorosłej. W kontekście tego, ile kosztuje wejście na Łuk Triumfalny w 2023 roku, mamy też świetną wiadomość dla młodych podróżników z Unii Europejskiej – wejście do obiektu jest bezpłatne dla wszystkich mieszkańców krajów należących do UE, którzy nie ukończyli 26 lat. 

Cena biletu na Łuk Triumfalny w Paryżu zapewnia możliwość zwiedzania niewielkiego muzeum poświęconego historii budowy tego obiektu, a także uprawnia do wejścia na znajdujący się na jego szczycie taras będący jednym z najpopularniejszych punktów widokowych na Paryż. 

Godziny otwarcia Łuku Triumfalnego dla turystów

Skoro już wiesz, ile kosztuje wejście na Łuk Triumfalny w Paryżu, warto sprawdzić jeszcze, w jakich godzinach jest możliwe zwiedzanie obiektu. Godziny otwarcia Łuku Triumfalnego prezentują się następująco: 

  • od 1 kwietnia do 30 września obiekt jest otwarty dla turystów od 10:00 do 23:00 
  • od 1 października do 31 marca obiekt jest czynny od 10:00 do 22:30 

Łuk triumfalny jest zamknięty dla turystów przez cały dzień 1 stycznia, 1 maja i 25 grudnia, a także w godzinach porannych 8 maja, 14 lipca i 11 listopada.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz