Ile kosztują bilety do Disneylandu w Paryżu? Cena biletu Disneyland Paris 2023 - BelSole

Ile kosztują bilety do Disneylandu w Paryżu? Cena biletu Disneyland Paris 2023

Chcecie poczuć się jak dzieci? Może Wasze pociechy chcą jechać do Disneylandu w Paryżu? Odpowiemy Wam w tym artykule ile kosztują bilety do Disneylandu w Paryżu, jakie są ceny w 2023 oraz jak wygląda cennik Disneyland Paris. Zapraszamy!

Disneyland Paris to popularny park rozrywki, położony około 32 km na wschód od Paryża. Park został otwarty w 1992 roku i składa się z dwóch parków tematycznych: Disneyland Park i Walt Disney Studios Park. Disneyland Park ma 5 obszarów tematycznych: Main Street USA, Fantasyland, Adventureland, Frontierland i Discoveryland.

Oprócz parków tematycznych, Disneyland Paris oferuje również hotele, restauracje i sklepy z pamiątkami. W ciągu roku organizowane są różne wydarzenia, takie jak Halloween i Boże Narodzenie, które przyciągają wielu odwiedzających. Disneyland Paris jest jednym z największych parków rozrywki w Europie i stanowi popularną atrakcję turystyczną dla rodzin i miłośników kultury Disneya. Zobaczcie ile kosztują więc bilety do Disneyland Paris.

 

Ceny biletów do Disneylandu 2023

 

Ile kosztuje bilet do Disneylandu w Paryżu? Ceny biletów do Disneyland Paris zależą od wielu czynników, takich jak wiek, okres wizyty i rodzaj biletu. Oto przykładowe ceny biletów na dzień 19 kwietnia 2023:

  • Bilet jednodniowy dla osoby dorosłej (od 12 lat) z dostępem do jednego parku tematycznego: od  79 EUR.
  • Bilet jednodniowy dla dziecka (od 3 do 11 lat) z dostępem do jednego parku tematycznego: od 73 EUR.
  • Bilet kilkudniowy dla osoby dorosłej z dostępem do obu parków tematycznych: od 90 EUR do 123 EUR.
  • Bilet kilkudniowy dla dziecka z dostępem do obu parków tematycznych: od 83 do 114 EUR.

Warto jednak pamiętać, że ceny mogą się zmieniać w zależności od sezonu i promocji, a także od wybranych opcji dodatkowych takich jak: Gwarantowane miejsce na pokaz Myszki Mickey i Magika (11,90 EUR), gwarantowane miejsce na Króla Lwa (17,85 EUR) czy transport z Paryża (59,50 EUR).

Możecie też wykupić opcję z hotelem, ceny zaczynają się od około 1000 EUR w sezonie i 700 EUR w niskim sezonie (pokój na 3 dni dla dwóch dorosłych z wejściem do obu parków).

Jak widzicie tanio nie jest, zawsze można jechać do tańszej Energylandii – jest tam także dużo atrakcji 🙂

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz