AKTUALNE Ceny w Paryżu w 2023, czy w Paryżu jest drogo? - BelSole

AKTUALNE Ceny w Paryżu w 2023, czy w Paryżu jest drogo?

Jeśli wybieracie się do Paryża mogą zainteresować Was aktualne ceny w Paryżu w 2023, ceny hoteli, ceny w sklepach, ceny taxi i ceny atrakcji. Odpowiemy ile kosztuje zwiedzanie Paryża oraz ile kosztuje życie w Paryżu i żywność. Zobaczcie czy faktycznie w Paryżu jest drogo i Paryż to drogie miasto?

Jeśli w 2023 wybieracie się na wycieczkę do Paryża, miasta miłości – zobaczcie ile będzie ona kosztować, odpowiemy też jakie są koszty życia w Paryżu, czy to drogie miasto i jakich cen się spodziewać. Na początek, najważniejsze – ile kosztuje nocleg w Paryżu.

 

Ceny hoteli i noclegów w Paryżu

 

ceny noclegów w Paryżu

Ile kosztuje nocleg w apartamencie w Paryżu? Ile pokój w hotelu? Ceny są różne, ale pokażemy Wam najtańsze noclegi w Paryżu i te droższe – wszystkie, które wymienimy mają co najmniej dobrą lub bardzo dobrą opinię na portalach rezerwacyjnych. Regularny, dobrze oceniany hotel trzygwiazdkowy w Paryżu kosztuje od 750 PLN za dobę. Najtańszy pokój w Paryżu jaki znaleźliśmy kosztował około 300 PLN za dobę za dwie osoby w lecie. Hotele pięciogwiazdkowe w Paryżu, z bardzo dobrą oceną to koszt około 2000 PLN za dobę za dwie osoby.

Jak widzicie tanio w Paryżu nie jest, ale da się znaleźć w miarę tani nocleg w Paryżu za około 300 PLN.

 

Ceny w restauracjach w Paryżu

 

ceny w restauracjach w Paryżu

Ile kosztuje obiad w restauracji w Paryżu? Macie tutaj do wyboru bardzo dużo dobrych, ale nie najtańszych obiektów. W restauracji z gwiazdką Michelin, przystawki kosztują od 12 do 22 EUR, za naleśniki z kasztanami zapłacicie 12 EUR, za Foie Gras 22 EUR. Dania główne kosztują mniej więcej 28 EUR. Żeberka to kosz tokoło 28 EUR, Morszczuk 28 EUR, grasica 38 EUR.

Możecie też kupić zestaw obiadowo – lunchowy za około 27 EUR, gdzie znajduje się przystawka, danie główne i deser.

Za desery w lepszych miejscach zapłacicie od 6 do 12 EUR. Deser na bazie koziego sera to około 10 EUR, brownie 12 EUR.

Za obiad w taniej restauracji w Paryżu należy zapłacić około 15 EUR za osobę, zestaw w McDonaldzie to około 10 EUR.

 

Ceny w kawiarniach w Paryżu

 

ceny w kawiarniach w Paryżu

Ile kosztuje kawa w Paryżu? Za Espresso zapłacicie od 1,6 do 2,5 EUR. Za Americano około 3,5 EUR, za Cappucino trzeba zapłacić od 3,5 do 4 EUR. Za herbatę zapłacicie około 3 do 5 EUR. Czekolada w kawiarni w Paryżu kosztuje około 4 EUR, lemoniada około 5 EUR, duże piwo około 7,5 EUR, lampka wina 4 EUR, pastis 4 EUR.

 

Ceny w sklepach w Paryżu

 

ceny w sklepach w Paryżu
Ceny na stronie carrefour.fr

Ile kosztuje jedzenie w Paryżu? Ile kosztuje żywność w Paryżu jeśli sami chcecie sobie gotować na wycieczce? Oto przykładowe ceny z jednej ze znanych sieci w Paryżu i Francji. 

Ceny w Marketach w Paryżu:

Chleb tostowy 1,6 EUR
Bagietka 1,2 EUR
Jabłka 2,2 EUR / kg
Banany 1,7 EUR / kg
Cytryny 2,3 EUR / kg
Nutella  4,8 EUR / 250 g
Czekolada Cote D’Or 4,60 EUR
Czekolada Ferrero Rocher 2,2 EUR
Czekolada Lindt 1,7 EUR
Nougat 7,5 EUR / 100 g
Ballotin Premium Czekoladki 22 EUR / 200 g
Ser francuski Perail 22 EUR / kg
Ser francuski  Cantal AOP 22 EUR / kg
Ser francuski Camembert 4,2 EUR / 150 g
Ser francuski Chavignol 5,2 EUR / 120 g
Ser francuski kozi Bouchons 50 EUR / kg
Ser francuski Raclette 19 EUR / kg
Ser francuski Tomme Noire 13 EUR / kg
Herbata Kusmi 14 EUR / opakowanie
Sok pomarańczowy 1,35 EUR / l
Wino  3 – 17 EUR
Szampan Brut Pinot Noir 64 EUR
Piwo Leffe 1,2 EUR / 0,25 l
Pastis de Marseille 18 EUR
Papierosy 12 EUR
Confit z Kaczki 32 EUR / kg

Ile kosztuje wino w Paryżu

Ceny zaczynają się już od 3 EUR za butelkę, kończą na setkach euro.

Ile kosztuje szampan w Paryżu

Ceny zaczynają się już od 27 EUR za butelkę.

Ile kosztują papierosy w Paryżu

Ceny w Paryżu za znaną paczkę papierosów oscylują w okolicach 11 EUR.

Ile kosztuje bagietka w Paryżu

Ceny bagietek w Paryżu zaczynają się od 1,2 EUR za bagietę.

 

Ceny taksówek w Paryżu

 

ceny taksówek w Paryżu

Za przejazd taksówką zapłacicie więcej niż w Polsce. Cena startowa w taryfie normalnej to 5 EUR, 1 km przejazdu taksówką to 1,86 EUR, a godzina oczekiwania to 45 EUR. Ważne by samochód miał koguta z napisem Taxi Parisien. Za przejazd z lotniska Beauvais Paryż do centrum miasta trzeba zapłacić 180 EUR, za przejazd lotniska De Gaulle do centrum Paryża należy zapłacić 85 EUR, a przejazd z lotniska Orly do Paryża kosztuje koło 85 EUR. 

Ile kosztuje taksówka z lotniska Beauvais do Disneylandu? Koszt to około 180 EUR.

 

Ceny wycieczek do Paryża

 

ceny wycieczek do Paryża

Opcji macie parę, jedna to zorganizowanie sobie wszystkich atrakcji i lotów samemu, druga to skorzystanie z biura podróży. Biura podróży i tak zazwyczaj oferują wycieczkę ale z dojazdem własnym – koszt takiej przyjemności bez wyżywienia to około 2000 PLN za 7 dni za osobę. Jedyna wycieczka jaką znaleźliśmy z dojazdem autokarem kosztowała 1500 PLN za 7 dni ze śniadaniami. Ile kosztują loty do Paryża? Tanie linie lotnicze potrafią latać na Paryż Beauvais nawet za 49 PLN, jednak cena zazwyczaj waha się od 100 do 250 PLN za lot.

Przykładowe ceny wycieczek do Paryża w 2023

 

Ceny atrakcji w Paryżu

 

ceny atrakcji w Paryżu

Ile kosztuje wejście na Wieżę Eiffla? a ile wejście do Muzeum Louvre? Ceny atrakcji w Paryżu nie należą do najniższych. Cena za bilet do Muzeum Louvre to 17 EUR kupiony online i 15 EUR kupiony na miejscu. Za bilet na Wieżę Eiffla trzeba zapłacić nawet 26,80 EUR za najwyższy poziom z windą. Godzinny rejs po Sekwanie kosztuje 70 PLN, bilet do Disneylandu 1-dniowy kosztuje 63 EUR.

 

Czy Paryż jest drogi?

 

Czy w Paryżu jest drogo? Niestety, w porównaniu do innych europejskich miast, zwłaszcza tych we Włoszech, ceny są dość wysokie. Najwięcej zapłacicie tutaj za usługi, kawiarnie, restauracje czy nocleg. Ceny w Paryżu w 2023 dostaną też pewnie rykoszetem przez inflację oraz na nasze nieszczęście przez kurs euro. Czy w Paryżu może być tanio? Tak, wystarczy znaleźć sobie odpowiedni lokal – najlepiej samemu, znaleźć tanie połączenie lotnicze i odpowiednio zarządzać środkami.

 

 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz