Ile leci się na Mauritius? Czas lotu z Polski i polskich lotnisk - BelSole

Ile leci się na Mauritius? Czas lotu z Polski i polskich lotnisk

Jak długo leci się na Mauritius? To pytanie zadaje sobie wielu turystów planujących odwiedzić ten zakątek świata. To wyspiarskie państwo położone na Oceanie Indyjskim przyciąga jak magnes wyjątkowymi krajobrazami i egzotycznym klimatem, nie dziwi więc jego rosnąca popularność wśród polskich turystów. Z tego powodu w naszym materiale sprawdzimy, ile leci się na Mauritius – pod uwagę weźmiemy zarówno loty rejsowe, jak i czarterowe. Czytaj dalej, a czas lotu na Mauritius w 2023 roku nie będzie stanowił już dla Ciebie zagadki. 

Jak długo leci się na Mauritius? Loty czarterowe

To, ile leci się na Mauritius, zależy od kilku czynników. Istotnym elementem jest tu z pewnością punkt startowy oraz miejsce ewentualnej przesiadki, jednak najważniejszą rolę odgrywa rodzaj wybranego połączenia. Czas lotu na Mauritius jest zdecydowanie najkrótszy w sytuacji, gdy wybieramy bezpośrednie połączenie czarterowe między Polską a tą afrykańską wyspą. Tego typu połączenia są zazwyczaj organizowane przez duże biura turystyczne oferujące wakacje na Mauritiusie. W takiej sytuacji odpowiedzią na pytanie o to, jak długo trwa lot na Mauritius, jest około 10,5 godziny – w tym czasie samolot pokonuje niespełna 9000 kilometrów dzielących oba kraje. 

 

Ile leci się na Mauritius? Loty rejsowe

Wiesz już, jak długo trwa lot na Mauritius lotami czarterowymi. Jeżeli jednak zastanawiasz się, ile leci się na Mauritius w przypadku podróży “na własną rękę”, powinieneś wziąć pod uwagę, że tego typu wyprawa będzie znacznie dłuższa. Przyczyna jest prosta – między Polską a Mauritiusem nie ma obecnie bezpośrednich połączeń rejsowych, co wymaga skorzystania z przesiadki. Czas lotu na Mauritius w takim wypadku będzie zależał od preferowanej przez nas trasy, a rozbieżność jest naprawdę duża – podróż może trwać od 15 do ponad 30 godzin! 

To, ile leci się z Polski na Mauritius rozważmy na przykładzie jednego z najpopularniejszych połączeń. Zaczyna się ono na lotnisku Chopina w Warszawie, a miejscem przesiadki jest paryski port lotniczy im. Charlesa de Gaulle’a, skąd polecimy już bezpośrednio do Portu Lotniczego Mauritius. Tak podróż to około 15 godzin i 5 minut. Z kolei lot z Krakowa z przesiadką w Dubaju potrwa 18 godzin i 20 minut. Jak wspomnieliśmy, istnieją jeszcze dłuższe połączenia między Polską a Mauritiusem.  

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz