Ile leci się na Zanzibar? Czas lotu z Polski z polskich lotnisk - BelSole

Ile leci się na Zanzibar? Czas lotu z Polski z polskich lotnisk

Zanzibar to jeden z ulubionych egzotycznych kierunków wakacji wśród polskich turystów. Nie dziwi więc fakt, że wiele osób szuka informacji na temat takiej podróży, a wśród zadawanych pytań jedno z najczęściej padających brzmi następująco: “Jak długo trwa lot na Zanzibar”. Jeżeli należysz do tego grona, koniecznie zapoznaj się z naszym materiałem. Sprawdzamy w nim, ile leci się na Zanzibar w przypadku lotów czarterowych, jak i rejsowych. Po lekturze czas lotu na Zanzibar w 2023 roku nie będzie już stanowił dla Ciebie zagadki.  

Jak długo leci się na Zanzibar? Loty czarterowe

W kontekście tego, ile leci się na Zanzibar, trzeba uwzględnić kilka czynników. Kluczową rolę odgrywają takie czynniki jak rodzaj lotu oraz punkt startowy, z którego rozpoczynamy naszą podróż. Na początek sprawdźmy, jak długo trwa lot czarterowy z Polski na Zanzibar. Tego typu połączenia zapewniają bezpośredni transport z punktu startowego do punktu docelowego i są zazwyczaj organizowane przez znane i renomowane biura podróży. Czas lotu na Zanzibar w 2023 roku uwzględniający korzystanie z tego typu transportu oscyluje w granicach 10 godzin – w tym czasie samolot pokonuje około 7000 kilometrów, które dzieli nasz kraj od tej rajskiej wyspy. 

 

Ile trwa lot na Zanzibar? Loty rejsowe

Jeżeli planujesz wyjazd na własną rękę i zastanawiasz się, ile trwa lot z Polski na Zanzibar, to w pierwszej kolejności powinieneś wiedzieć jedno – z naszego kraju nie odbywają się żadne  bezpośrednie loty rejsowe  na tę wyspę, a dostanie się tam wymaga przesiadki. Czas lotu na Zanzibar połączeniami rejsowymi zależy od wybranej przez nas trasy i może wynosić od około 11/12 do nawet przeszło 30 godzin. 

To, ile trwa lot na Zanzibar rozpatrzmy na przykładzie jednego z najszybszych połączeń. Około 11 godzin i 50 minut zajmuje lot rozpoczynający się na lotnisku Chopina w Warszawie, który dolatuje na lotnisko w Mediolanie, a stamtąd podróż odbywa się bezpośrednio na Zanzibar. Z kolei jedno z popularniejszych połączeń między Polską a Zanzibarem z lotniska w Krakowie zakłada przesiadkę w Dubaju, skąd rusza samolot bezpośrednio na Zanzibar. Podróż liniami Emirates lub Fly Dubai trwa około 15 godzin i 15 minut. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz