Ile można wywieźć alkoholu z Włoch do Polski? Limit w przewozie alkoholu między Włochami a Polską - BelSole

Ile można wywieźć alkoholu z Włoch do Polski? Limit w przewozie alkoholu między Włochami a Polską

Włochy to nie tylko kraj pysznego jedzenia, ale również unikalnych alkoholi. Dla wielu osób znakomitą pamiątką z tego kraju będzie butelka trunku wyprodukowanego w Italii. Z tego powodu w naszym materiale sprawdzimy, ile można wywieźć alkoholu z Włoch do Polski. Zachęcamy do lektury! Obiecujemy, że po jej zakończeniu nie będziecie mieli wątpliwości na temat tego, jakie są limity w przewozie alkoholu między Włochami a Polską.  

Ile można przewieźć alkoholu z Włoch do Polski? 

Zacznijmy od podstaw. To, ile można przewieźć alkoholu z Włoch do Polski regulują zasady przewozowe Unii Europejskiej. Z racji tego, że oba wymienione państwa należą do UE, sytuacja jest tu bardzo klarowna. 

Jeśli nie wiedzieliście, ile można wywieźć alkoholu z Włoch do Polski i baliście się tego, że przekroczycie dozwolony limit, możemy Was uspokoić – pułap jest tutaj bardzo wysoki. To, ile można przewieźć alkoholu z Włoch do Polski według poszczególnych trunków, przedstawiamy w poniższej rozpisce: 

  • Napoje spirytusowe (np. whiskey, gin) -10 litrów 
  • Wino wzmacniane (np. sherry, porto) – 20 litrów 
  • Wino – 90 litrów (w tym co najwyżej 60 litrów wina musującego) 
  • Piwo – 110 litrów

Krótko mówiąc, limity dotyczące tego, ile można wywieźć alkoholu z Włoch do Polski, są całkiem wysokie. W praktyce oznacza to, że z Włoch możesz przywieźć aż 220 butelek piwa. Jak widzicie, możliwości w tym zakresie są naprawdę duże. 

W kontekście tego, ile można przewieźć alkoholu z Włoch do Polski, warto pamiętać o jednej rzeczy. Osoby przewożące alkohol między państwami UE są zwolnione z konieczności opłacania akcyzy, w sytuacji, gdy transportowany przez nich alkohol jest wykorzystywany wyłącznie do własnego użytku. W przypadku, gdy służby celne będą mieć uzasadnione podejrzenie co do przeznaczenia towaru (np. wskazując, że jest on przeznaczony do dalszej sprzedaży), mogą nałożyć na Ciebie konieczność opłacenia akcyzy lub nawet skonfiskować alkohol. 

Teraz już wiesz, na jakich zasadach i ile można przewieźć alkoholu z Włoch do Polski. Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Was pomocny.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz