Czy można pić alkohol w Albanii. Czy jest legalny?  - BelSole

Czy można pić alkohol w Albanii. Czy jest legalny? 

Albania jest krajem coraz częściej odwiedzanym przez Polskich turystów. Część z nich przed wyjazdem zadaje sobie pytanie na temat tego, czy można pić alkohol w Albanii. Odpowiedź na to zagadnienie przedstawimy Wam w naszym artykule. Po jego lekturze nie będziesz już miał wątpliwości co do tego, czy alkohol w Albanii jest legalny.  Zapraszamy do zapoznania się z materiałem.

Alkohol w Albanii, czy jest legalny?

Aby nie przedłużać, od razu odpowiadamy na najważniejsze pytanie tego materiału. Czy można pić alkohol w Albanii? Odpowiedź na to pytanie jest oczywiście twierdząca. W tym bałkańskim kraju bez trudu kupicie alkohol, zarówno w sklepach, jak i miejscowych barach. 

Warto pochylić się nad tym, skąd u części ludzi pojawia się wątpliwość na temat tego, czy alkohol w Albanii jest legalny. Wynika to z faktu, że dominującą religią w Albanii jest Islam, którego wyznaje ponad 55% mieszkańców tego niewielkiego państwa. Według tradycji muzułmańskiej, wyznawcy tego wierzenia nie mogą spożywać alkoholu w życiu doczesnym. 

W kontekście tego, czy można pić alkohol w Albanii, należy jednak pamiętać, że jest kraj świecki, a dogmaty religijne nie wpływają na regulacje prawne w tym kraju. Z tego powodu alkohol w Albanii jest w pełni legalni, a turyści odwiedzający ten kraj nie muszą udawać się na wymuszoną wyjazdem abstynencję. 

 

Czy można pić alkohol w Albanii w miejscach publicznych? 

Skoro już wiemy, czy alkohol w Albanii jest legalny, możemy skupić się na innych zagadnieniach związanych z tym tematem. Wiele osób zastanawia się, czy w Albanii można pić alkohol w miejscach publicznych. Co do zasady, w prawie albańskim nie istnieje taki zakaz, jednak picie alkoholu w parkach i na ulicach nie jest społecznie akceptowalne. Część osób może również zastanawiać się, w jakim wieku można legalnie kupić alkohol w Albanii. Podobnie jak w przypadku Polski, jest to 18 lat. Na koniec mamy ważną informację dla kierowców. Dopuszczalny limit  alkoholu we krwi dla kierowców w Albanii to 0,5‰.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz