Jakie są gniazdka w Nowej Zelandii? Czy jest potrzebny adapter?  - BelSole

Jakie są gniazdka w Nowej Zelandii? Czy jest potrzebny adapter? 

Wyjeżdżając na wakacje poza Europę należy sprawdzić kilka rzeczy, w tym rodzaj gniazdek występujący w krajach, do których zmierzamy – jeżeli będzie on inny niż te w Polsce, w celu ładowania naszych urządzeń musimy kupić przejściówkę. Z racji tego, że Antypody są coraz popularniejszym kierunkiem turystycznym sprawdzimy, jakie są gniazdka w Nowej Zelandii. Jeśli planujesz wyjazd do tego odległego kraju, koniecznie zapoznaj się z artykułem. Po lekturze będziesz już wiedział, czy adapter jest potrzebny w Nowej Zelandii. 

Jakie są gniazdka w Nowej Zelandii? 

Zacznijmy od podstaw. Jeśli zastanawiałeś się, jakie są gniazdka w Nowej Zelandii, to już śpieszymy z odpowiedzią. W Nowej Zelandii używa się gniazdek typu I. Charakteryzują się one występowaniem trzech płaskich kołków o szerokości 6,5 mm. Centralnie położony kołek uziemiający ma długość około 20 mm. Z kolei kołek fazowy i neutralny mają długość 18 mm i tworzą między sobą kąt 60°. Gniazdka w Nowej Zelandii(a także sąsiadującej z nią Australii) są umieszczone z dwoma otworami do ziemi, a na górze jest gniazdko uziemienia. 

W kontekście tego, jakie są gniazdka w Nowej Zelandii należy również wspomnieć o ich parametrach elektrycznych. Gniazdka w Nowej Zelandii mają napięcie 230 V i częstotliwość 50 Hz. 

Czy do Nowej Zelandii jest potrzebny adapter

Skoro już wiemy, jakie są gniazdka w Nowej Zelandii, możemy skupić się na kolejnej rzeczy i sprawdzić, czy do Nowej Zelandii potrzebny jest adapter. Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. 

Wynika to z prostego faktu. W Polsce występują gniazdka typu E. Mają one zupełnie inną budowę niż te występujące w Nowej Zelandii, co oznacza że dedykowane do nich wtyczki nie będą pasowały do gniazdek na Antypodach. Co prawda parametry elektryczne w Polsce są takie same jak w Nowej Zelandii, ale różnica w budowie gniazdek sprawia, że naszych sprzętów nie będzie można ładować w trakcie wypadu na Antypody bez przejściówki. Jeżeli zastanawiałeś się więc, czy do Nowej Zelandii potrzebny już adapter, to wiesz już, że przed wyjazdem koniecznie powinieneś zaopatrzyć się w ten sprzęt… zwłaszcza że w naszym kraju jest on znacznie tańszy niż w Nowej Zelandii. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz