Czy Sycylia należy do Francji? Do kogo należy Sycylia? - BelSole

Czy Sycylia należy do Francji? Do kogo należy Sycylia?

Sycylia to największa wyspa na Morzu Śródziemnym każdego roku przyciągająca do siebie setki tysięcy turystów. To na Sycylii skosztować można wspaniałych owoców, zobaczyć atrakcje takie jak na przykład saliny w Trapani oraz wspiąć się na szczyt wciąż czynnego wulkanu Etna. Jeśli wybieracie się na Sycylię i zastanawiacie się czy Sycylia należy do Francji to dziś przyjdziemy Wam z pomocą. Sprawdzamy do kogo należy Sycylia!

Historia Sycylii była bardzo burzliwa więc jeśli zastanawiacie się do kogo ona należy to wcale nie jesteście tak głupi na jakich wyglądacie. Sycylia należała do Sykanów, Sykulów i Elymów, później do Fenicjan którzy założyli Palermo. Później wyspę kolonizowali Grecy, którzy założyli Katanie.

Sycylia należała do Kartaginy, a później zajęli ją Rzymianie przez rz. Panowali tu też Wandalowie, Ostrogoci i Arabowie, którym wyspę zabrali Normanowie.

Przez pewien czas w swojej historii Sycylia należała do Hiszpanii ale ten okres to czasy bezpowrotnie minione. Od czasu zjednoczenia Włoch w 1816 roku Sycylia nie należy do Francji tylko do Włoch, chociaż warto wspomnieć o tym, że Sycylijczycy są dość zamkniętą w sobie grupą i wciąż żywe są tu sentymenty o tym, by Sycylia była niepodległym tworem. Uważni Czytelnicy bloga Belsole.pl wiedzą też, że Sycylia ma pewną autonomię od reszty Włoch.

Poza autonomią kulturową wyspa ma też autonomię polityczną. I chociaż Sycylia to nie kraj nawet swojego własnego prezydenta! Podkreślamy jednak, że odpowiedź na pytanie czy Sycylia należy do Francji jest negatywna. Francja ma swoją wyspę na Morzu Śródziemnym ale nie jest nią Sycylia. Teraz już wiecie do kogo należy Sycylia!

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz