Jak się dostać z Neapolu do Positano? Jak dojechać? Neapol transport - BelSole

Jak się dostać z Neapolu do Positano? Jak dojechać? Neapol transport

Positano, znajdujące się na wybrzeżu Amalfitańskim, od kilku lat przyciąga do siebie tłumy turystów. Małe domki, które leżą kaskadami na wzgórzu to najczęściej fotografowany widok w miasteczku. Chcielibyście się dowiedzieć jak się dostać do Positano? Czy do Positano można dojechać pociągiem? Jak długo trwa podróż do Positano z Neapolu? Zapraszamy do naszego artykułu gdzie wszystkiego się dowiecie.

 

Jak się dostać z Neapolu do Positano?

 

Positano ulokowane jest półwyspie, który jest górzysty i nie do niego bezpośredniego połączenia z Neapolem komunikacją publiczną. Co ważne, nie jeżdżą tam również pociągi.  Najwygodniejszym sposobem mogłoby być wynajęcie auta i dojazd samochodem, z tym, że nie jest to taka prosta sprawa jaka się wydaje. Ze względu na położenie, lepiej aby kierowca był doświadczony, gdyż jazda potrafi być wymagająca (i przerażająca). Nie mówiąc już o tym, że są bardzo drogie parkingi oraz ograniczona liczba miejsc do parkowania. Natomiast jeśli chodzi o dojazd autobusem lub pociągiem to możliwe jest kilka opcji. Najpierw należy dostać się na dworzec kolejowy w Neapolu, a potem:

  1. Pociąg  do Sorrento, a stamtąd autobus firmy SITA do Positano, który docelowo jedzie do Amalfi.
  2. Pociąg  do Salerno, a następnie autobus firmy SITA do Amalfi, a później do Positano.
  3. Możecie dojechać autobusem do Bomerano i z tego miejsca iść na trekking przepiękną ścieżką Bogów do Positano.

Do Positano można dostać się także promami! Są jednak sporo droższe w porównaniu do autobusów, więc nie jest to budżetowa opcja. Jednakże prawdopodobnie najbardziej widowiskowa, zwłaszcza w lecie. Jeśli chodzi o transport to najpierw musicie wybrać się do Salerno lub Amalfi, a tam wsiąść w prom.

Do Positano dostaniecie się także lądując na lotnisku w Bari lub w Rzymie, wtedy dojedźcie pociągiem do Neapolu i wszystko tak jak wyżej. 🙂

 

Ile trwa podróż z Neapolu do Positano?

 

Długość podróży jest bardzo uzależniona od warunków na drodze. Zwłaszcza w ścisłym sezonie potrafią być niebotycznie długie korki, sięgające nawet kilkunastu kilometrów! Włosi nie są najlepszymi kierowcami, a i wiele osób próbuje podróżować autem. Bez korków, od czasu wypożyczenia auta, może to być ok. 1,5h drogi. Jeśli chodzi o przejazd komunikacją, to sytuacja wygląda nieco inaczej. Z lotniska w Neapolu trzeba się dostać do centrum, następnie pociąg i autobus. to wszystko zajmie ok. 4h. Należy wziąć pod uwagę przesiadki i to, że czasem trzeba będzie poczekać na pociąg/autobus lub co gorsza – poczekać na następny, bo będzie tyle chętnych, że nie uda się wejść.  Podróże promem trwają 25 min z Amalfi lub 70 min, jeśli podróż zaczyna się z Salerno.

 

Ile kosztuje podróż do Positano?

 

Cena naszej podróży będzie się różnić w zależności od tego jak planujemy się dostać do Positano. Wynajęcie auta to ok 20-40 euro za dzień, ale trzeba pamiętać o ubezpieczeniu, które może się przydać oraz o aktualnych cenach paliwa. Aby dostać się z lotniska w Neapolu do centrum można kupić bilet na Alibus, który kosztuje 4 EUR lub podejść kawałek z lotniska i podjechać autobusem miejskim za ok 1 euro. Bilet na pociąg do Sorrento kosztuje 4,5 EUR, a ten do Salerno 5,10 EUR. Jeśli chodzi o autobusy to na linii Sorrento – Positano jest to wydatek rzędu 2-3 EUR. Aby dostać się z Salerno do Positano trzeba najpierw dojechać do Amalfi i tam wsiąść w drugi autobus. Oba kosztują podobnie i tez za nie zapłacimy kilka euro.

Positano to prawdziwa perła Włoch. Takie Włochy w pigułce z cudowną pogodą i widokami, z wakacyjnym klimatem. To turystyczne miejsce, ale zdecydowanie zasługujące na wizytę chociaż raz w życiu i oczywiście najlepiej poza sezonem by uniknąć największych tłumów i upału. Jeśli będziecie mieć trochę wolnego czasu to wybierzcie się na przepiękną wyspę Capri, która także Was zachwyci!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz