Kiedy jest jarmark bożonarodzeniowy w Lipsku w 2022? Kiedy się zaczyna?

Lipsk to popularne, niemieckie miasto, które znajduje się ok. 200 km od granicy z Polską. W okresie świątecznym szczególnie jest często odwiedzane, kiedy miasto zostaje udekorowane światełkami i panuje świąteczny klimat. Kiedy jest jarmark bożonarodzeniowy w Lipsku w 2022? Kiedy się zaczyna i czy się odbędzie? Wybieracie się do Lipska w 2022 roku? Koniecznie przeczytajcie nasz artykuł o kiermaszu.

 

Kiedy jest jarmark bożonarodzeniowy w Lipsku w 2022 roku?

Pierwszy jarmark bożonarodzeniowy w Lipsku datuje się na rok 1458. Z ponad 250 migoczącymi straganami, harmonijnie osadzonymi w historycznym centrum, jest on nie tylko jednym z najstarszych, ale także jednym z największych jarmarków bożonarodzeniowych w Niemczech. Tegoroczna edycja jarmarku bożonarodzeniowego w Lipsku odbędzie się w dniach 22 listopada do 23 grudnia 2022. Tradycyjnie głównym obszarem jarmarku  jest Rynek Główny, czyli Marktplatz, gdzie zwiedzający mogą podziwiać wysoką na dwadzieścia metrów saksońską choinkę świerkową i cieszyć się różnorodnymi przedstawieniami na scenie na rynku. Na placu Augustusplatz wysoki na 38 metrów diabelski młyn oferuje widoki z dużej wysokości.

Godziny otwarcia w ciągu dnia
od niedzieli do czwartku: od 10:00 do 21:00
Piątek i sobota: 10:00-22:00

Jedynie w te dni  godziną są inne:
22 listopada – z otwarciem do 21:00
23 grudnia – ostatni dzień i piątek – do 20:00

 

Czego spróbować na jarmarku bożonarodzeniowym w Lipsku ?

Jarmark świąteczny w Lipsku  oferuje odwiedzającym mnóstwo świątecznych przysmaków kuchni regionalnej, stworzonych za pomocą starych, tradycyjnych receptur. Koniecznie spróbujecie grzanego wina z korzennym aromatem oraz kiełbasek norymberskich z sałatką ziemniaczaną.  Na mniejszy głód będą idealne małe kanapeczki z łososiem czy śledziem, które kupicie już za 2-3 euro. Na koniec obowiązkowo precel z solą.

 

Czy  jarmark bożonarodzeniowy w Lipsku jest odwołany?

 

Ostatnie lata pandemii obfitowały w liczne odwołania wszelkich wydarzeń kulturalnych. Nawet w zeszłym roku część jarmarków bożonarodzeniowych nie odbyła się, dlatego wciąż wielu ludzi zastanawia się jak sprawy potoczą się tym razem. Na szczęście obecne obostrzenia są dużo lżejsze i brak jakiejkolwiek informacji o tym by i tym razem miało tak nastąpić. W razie czego odwiedźcie jeszcze Targi Bożonarodzeniowe w Berlinie lub Dreźnie.

 

Jarmark bożonarodzeniowy w Lipsku, gdzie jest parking?

 

Jako, że jarmark odbędzie się w centrum, to  najlepiej będzie podjechać komunikacją miejską. Jeśli jednak chcielibyście podjechać autem to możecie zaparkować na tych parkingach: Q-Park Augustusplatz (Augustusplatz 15), Parkplatz (Große Fleischergasse 2) lub Q-Park Am Museumswinkel (Reichsstraße 19)

Każdy kto uwielbia świąteczne kiermasze, musi odwiedzić te w Niemczech. Oferują fantastyczny klimat i przepyszne jedzenie, a także mnóstwo atrakcji, więc na pewno do domu wrócicie zadowoleni.

Dodaj komentarz