Kiedy jest jarmark bożonarodzeniowy w Lipsku w 2023? Kiedy się zaczyna? Kiedy jest? - BelSole

Kiedy jest jarmark bożonarodzeniowy w Lipsku w 2023? Kiedy się zaczyna? Kiedy jest?

Zapraszamy Was na Jarmark Bożonarodzeniowy w Lipsku w 2023 roku! Z tego tekstu dowiecie się, kiedy zaczyna się jarmark bożonarodzeniowy w mieście Lipsk, jest to jeden z największych i najpopularniejszych kiermaszów świątecznych w Niemczech! Oto daty rozpoczęcia i zakończenia tego jarmarku.

  • Jarmarki Bożonarodzeniowe w Niemczech są najstarszymi jarmarkami na Świecie! Najstarszym jarmarkiem jest kiermasz w Dreźnie (1434 rok)
  • Przed Jarmarkami Bożonarodzeniowymi, były tak zwane jarmarki grudniowe. Najstarszy jarmark grudniowy powstał w Wiedniu w 1296 roku.
  • To właśnie z Niemiec i Austrii tradycja jarmarków bożonarodzeniowych rozlała się po świecie.

 

Kiedy jest jarmark bożonarodzeniowy w Lipsku w 2023 roku?

Pierwszy jarmark bożonarodzeniowy w Lipsku datuje się na rok 1458. Z ponad 250 migoczącymi straganami, harmonijnie osadzonymi w historycznym centrum, jest on nie tylko jednym z najstarszych, ale także jednym z największych jarmarków bożonarodzeniowych w Niemczech. Tegoroczna edycja jarmarku bożonarodzeniowego w Lipsku odbędzie się w tym roku 28 listopada 2023 i zakończy 23 grudnia 2023. Tradycyjnie głównym obszarem jarmarku  jest Rynek Główny, czyli Marktplatz, gdzie zwiedzający mogą podziwiać wysoką na dwadzieścia metrów saksońską choinkę świerkową i cieszyć się różnorodnymi przedstawieniami na scenie na rynku. Na placu Augustusplatz wysoki na 38 metrów diabelski młyn oferuje widoki z dużej wysokości.

Godziny otwarcia w ciągu dnia
od niedzieli do czwartku: od 10:00 do 21:00
Piątek i sobota: 10:00-22:00

W ostatni dzień jarmarku godziny będą skrócone.

 

Czego spróbować na jarmarku bożonarodzeniowym w Lipsku ?

Jarmark świąteczny w Lipsku  oferuje odwiedzającym mnóstwo świątecznych przysmaków kuchni regionalnej, stworzonych za pomocą starych, tradycyjnych receptur. Koniecznie spróbujecie grzanego wina z korzennym aromatem oraz kiełbasek norymberskich z sałatką ziemniaczaną.  Na mniejszy głód będą idealne małe kanapeczki z łososiem czy śledziem, które kupicie już za 2-3 euro. Na koniec obowiązkowo precel z solą.

Zobacz także: 11 najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Niemczech w 2023. Niemcy i najładniejsze targi

 

Czy  jarmark bożonarodzeniowy w Lipsku jest odwołany?

 

Ostatnie lata pandemii obfitowały w liczne odwołania wszelkich wydarzeń kulturalnych. Nawet w zeszłym roku część jarmarków bożonarodzeniowych nie odbyła się, dlatego wciąż wielu ludzi zastanawia się jak sprawy potoczą się tym razem. Na szczęście obecne obostrzenia są dużo lżejsze i brak jakiejkolwiek informacji o tym by i tym razem miało tak nastąpić. W razie czego odwiedźcie jeszcze Targi Bożonarodzeniowe w Berlinie lub Dreźnie.

 

Jarmark bożonarodzeniowy w Lipsku, gdzie jest parking?

 

Jako, że jarmark odbędzie się w centrum, to  najlepiej będzie podjechać komunikacją miejską. Jeśli jednak chcielibyście podjechać autem to możecie zaparkować na tych parkingach: Q-Park Augustusplatz (Augustusplatz 15), Parkplatz (Große Fleischergasse 2) lub Q-Park Am Museumswinkel (Reichsstraße 19)

Każdy kto uwielbia świąteczne kiermasze, musi odwiedzić te w Niemczech. Oferują fantastyczny klimat i przepyszne jedzenie, a także mnóstwo atrakcji, więc na pewno do domu wrócicie zadowoleni.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz