Najlepsze atrakcje Capri, co zobaczyć, poradnik, zwiedzanie - BelSole

Najlepsze atrakcje Capri, co zobaczyć, poradnik, zwiedzanie

Czeka Was wycieczka na Capri? Nie wiecie co zobaczyć? Co zwiedzić na Capri? Jakie są atrakcje na tej pięknej wyspie? Oto poradnik jak zorganizować zwiedzanie atrakcji Capri i wyspy, specjalnie dla miłośników włoskich zabytków i najpiękniejszych widoków.

Jak się dostać na Capri

Jak dopłynąć na Capri pisaliśmy już w artykule o promach na Capri, dostaniecie się tam z Neapolu oraz z Salerno. Promy odpływają z dwóch stacji w Neapolu co najmniej kilka razy dziennie.

Zwiedzanie i wycieczka po Capri

capri co zobaczyć

Kiedy już przypłyniecie na Capri, w zależności od czasu jaki posiadacie na zwiedzanie opcji jest parę. W jeden dzień na Capri nie ma szans na obie części wyspy, chyba że szybko objedziecie ją taksówką. Do wyboru macie część zachodnią z Anacapri i wschodnią z Capri. Większość atrakcji mieści się jednak obok i w Capri. Możecie połączyć Grotta Azzurra z atrakcjami zachodniej części wyspy lub na przykład zwiedzanie Anacapri z trekkingiem na Monte Solaro.

Cesarz August

Jeśli chcecie zobaczyć wszystkie najlepsze atrakcje Capri najlepiej na zwiedzanie przeznaczyć co najmniej 12 h lub idealnie 2 dni. Na drodze zwiedzania Capri mieści się wiele małych restauracji i kawiarni oferujących kawę i świeży sok z wyciskanych pomarańczy lub granitę. Kiedy wysiądziecie już na brzegu Marina Grande do Capri możecie dostać idąc na nogach albo funicolare kolejką pod Piazza Umberto I. Do Anacapri można dojechać mini autobusem lub taksówką.

Marina Piccola

Marina Piccola Capri

To miejsce znane miłośnikom luksusowych jachtów, a także turystom podziwiającym wyspę z góry, którzy podziwiają tą piękną atrakcje Capri. Aby się tam dostać od strony wyspy należy wejść do miasteczka Capri a następnie przejść przez centrum i Giardini di Augusto do punktu widokowego. Możecie także podpłynąć swoim jachtem od południowej strony wyspy. Miejsce to oferuje także kamieniste plaże przy Marina Piccola oraz Faraglioni.

Plaże Capri

plaża Capri

Na Capri możecie oczywiście też popływać w błękitnych wodach zatoki. Są tutaj najpiękniejsze plaże regionu i jeśli chcecie popluskać się w wodzie będąc w pobliskim Neapolu – polecamy przypłynąć na Capri. Jakie plaże na Capri wybrać? Oto lista najlepszych plaż na wyspie: 

Spiaggia di Cala Grande (obok Marina Grande), Spiaggia Bagni di Tiberio, Spiaggia di Marina Piccola

Wycieczki łodzią na Capri

Capri wycieczki łodzią

Na Capri możecie wypożyczyć także łódź, cena za godzinę to około 60 EUR za całą łódkę/jacht do 7 osób w raz z kiperem. Godzina podczas zachodu słońca to około 90 EUR. Jednak znajdziecie i łódki za około 40-50 EUR za godzinę, większość oferujących wycieczkę łodzią znajduje się przy Marina Grande. 

Grotta Azzurra

Grotta Azzurra

Jeśli myślicie co jeszcze zobaczyć na Capri? Ten podpunkt jest wręcz obowiązkowy. Błękitna Grota to naturalna jaskinia morska o długości 60 metrów i szerokości 25 metrów. W środku jest prawie idealnie ciemno nie licząc błękitnego światła odbijającego się w wodzie. Ujście jaskini ma dwa metry szerokości, ale tylko około metra wysokości. Ta słynna grota na Capri to jedna z głównych atrakcji do których możecie dostać się tylko łodzią. Lokalni przewodnicy posiadający łódki zazwyczaj oferują wycieczki wokół wyspy łącząc to ze zwiedzaniem Grotta Azzurra. Opłata za wstęp to około 14 EUR za osobę.

Giardini di Augusto

Giardini di Augusto

Często zapełnione turystami, ogrody Augusta, nazywane także ogrodami Kruppa. Zostały założone przez niemieckiego przemysłowca Friedricha Alfreda Kruppa na początku XX wieku. W ogrodach znajduje się jeden z nielicznych pomników Lenina we Włoszech… jednak ważniejsze od starych dziejów w ogrodach są widoki na Marine Piccola oraz Faraglioni czyli formacje skalne za wschodzie wyspy.

Monte Solaro

Monte Solaro

Jest to najwyższa góra na Capri, Monte Solaro mierzy 589 m n.p.m. Na szczycie mieści się posąg Cesarza Augusta oraz bunkier z początku XIX wieku. Jeśli chcecie wyjść na najwyższy punkt Capri najlepiej rozpocząć od via Axel Munthe. Ścieżka prowadzi wzdłuż zbocza przez prawie całą szerokość wyspy. Na szczyt możecie dostać się też wyciągiem krzesełkowym Z góry będziecie mogli podziwiać obie części Capri i Anacapri a do tego część półwyspu Amalfi.

Faraglioni i Punta Tragara

Faraglioni Capri

Faragolini to formacja skalna z trzema skałami: Stella, Faraglione di Mezzo oraz Faraglione di Fuori lub Scopolo, co przetłumaczone na polski może oznaczać głowę sięgającą morza. Skały mają średnio 100 m wysokości. Możecie je podziwiać z brzegu lub też z łodzi uczestnicząc w jednej z wycieczek łodzią wokół Capri, przez środkową skałę da się przepłynąć w środku. 

Anacapri i Capri

Capri uliczki

Te dwa miasteczka oferują wiele wąskich uliczek, pięknych widoków. Capri jest pierwszym miasteczkiem jakie możecie zwiedzić, bo na wybrzeżu tej części wyspy znajduje się przystań promów. Anacapri znajduje się na zachodniej części wyspy ponad 150 m wyżej. Centralnym punktem Capri jest Piazza Umberto I w Anacapri są to uliczki w sąsiedztwie Chiesa di San Michele orz Chiesa di Santa Sofia. Jeśli macie ograniczony czas i musicie wybrać jedno z miasteczek oto lista najważniejszych i najlepszych atrakcji Anacapri i Capri. Anacapri: Villa San Michele, Monte Solaro, Museo Casa Rossa di Anacapri. W Capri: Ogrody Augusta, Marina Piccola, Piazza Umberto I, Arco Naturale. Nie da się ukryć, że bardziej zatłoczone ale jednocześnie bardziej zapełnione atrakcjami jest Capri.

Piazza Umberto I

Piazza Umberto I Capri

Ten uroczy plac z widokiem na Marina Grande to miejsce piękne i jednocześnie bezsensownie drogie. Kawę za 10 EUR to możemy kupić w Cafe Florian, ale nie w pierwszej lepszej kawiarence. Jednak by nie być tak krytycznym, pamiętajmy, że La Piazetta nazywany jest także małym teatrem świata. Przy placu mieści się Kościół Świętego Szczepana, charakterystyczna dla wyspy wieża zegarowa. Znajdują się tutaj także tablice upamiętniające Vittotio Emanuele II i Umberto I> 

Villa San Michele

sfinks Capri

Ta willa w Anacapri jest jednocześnie punktem widokowym, muzeum i pięknym ogrodem. Znajduje się tutaj także jeden z punktów charakterystycznych miasta czyli wykonany z czerwonego granitu Sfinks. Villa była miejscem pracy i zamieszkania Alexa Munthe, szwedzkiego lekarza. Przybył on tutaj w 1885 roku, zbudował on tutaj swój dom oraz aktywnie chronił miejscową faunę i florę.

Arco Naturale

Arco Naturale Capri

Polecamy zrobić sobie krótki spacer od Faraglioni do Arco Naturale gdzie będziecie mogli podziwiać kolejne przybrzeżne formacje skalne. Arco Naturale to ogromny naturalny kamienny łuk górujący nad lasem i zboczem góry. Ta atrakcja Capri to nie tylko punkt widokowy. Sam spacer jest też satysfakcjonujący jeśli nie lubicie upałów, bo w dużej części prowadzi przez las.

Lokalne potrawy z Capri

Jakie regionalne i lokalne potrawy powinniście zjeść na Capri? Sałatkę Caprese? Bardziej jedna polecimy Ravioli Caprese, czyli nadziewane serem Raviolu w sosie pomidorowym – tylko tutaj na Capri!

ravioli Caprese

Musicie także koniecznie wypić lokalny wyciskany sok ze świeżych cytryn.

cetryny Capri

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz