Jak spieniężyć bon turystyczny? Nie spieniężać! Grozi za to kara! - BelSole

Jak spieniężyć bon turystyczny? Nie spieniężać! Grozi za to kara!

Od kilku dni Państwo Polskie wypłaca tak zwany bon turystyczny w wysokości 500 złotych na wakacje. Niestety bon należy się tylko na wakacje w Polsce i można go zrealizować tylko w niektórych, zwykle niskiej klasy miejscach. Lista firm nie jest zbyt okazała. Co jeśli zamiast Mielna chcemy pojechać na Ibizę? Co jeśli zamiast agroturystyki w Świnnej Porębie chcemy pojechać do lepszego hotelu? Czy bon turystyczny da się zamienić na gotówkę? Czy bon turystyczny jest w gotówce? Komu należy się bon turystyczny?


Komu należy się bon turystyczny

Bon turystyczny, przez niektóre turystyczne media głównego ścieku określany pogardliwie „wakacyjnym 500+”, należy się każdemu uczciwemu Polakowi otrzymującemu dodatek 500+. Jeśli jesteście rodzicami niepełnosprawnej kruszyny to zamiast 500 złotych należy się Wam aż tysiąc złotych.

Jak otrzymać bon turystyczny? Bon turystyczny dostaje się na platformie jednak nie Platformie Obywatelskiej, a Platformie Usług Elektronicznych. Po bon nie trzeba składać wniosku. Bon turystyczny nie spływa jednak na konto bankowe ani nie przynosi go listonosz.

Bon turystyczny to 16 cyfrowy unikalny numer do wykorzystania tylko w niektórych miejscach, które wpisały się na listę. Zwykle nie ma na niej ośrodków wyższej klasy i są tylko miejsca w Polsce. Za bon nie można więc wypocząć na Majorce, Ibizie, w Paryżu ani w Wenecji. Pozostają Głuchołazy, Komańcza i Żegiestów Zdrój.


Czy da się wymienić bon na pieniądze?

Problemem osób chcących wypocząć w warunkach lepszych niż oferują polskie pożal się Boże kurorty jest to, że bon realizowany jest elektroniczne i tylko w Polsce. By go zrealizować należy podać kod aktywacyjny i potwierdzić płatność za pomocą wiadomości SMS otrzymanej na numer podany w platformie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i bon przesłać przedstawicielom agroturystyki czy domu wczasowego.


Nielegalne sposoby wymiany bonu turystycznego na pieniądze. Tak nie wolno!

Polski lotnik poleci nawet na drzwiach od stodoły, Polacy zawsze poradzą sobie w każdych warunkach. Już po kilku dniach obowiązywania bonu turystycznego pomysłowi obywatele wpadli na pomysł zamiany bonu na pieniądze.

Jak nieuczciwi sprzedawcy próbowali tego dokonać? W internecie na aukcjach pojawiły się oferty sprzedaży bonu turystycznego. Proceder miałby wyglądać następującą: osoba sprzedająca bon oddaje unikalny kod i potwierdzenie osobie, która chce ten bon nabyć i zrealizować w Polsce, w zamian za przelew twardej polskiej waluty na konto bankowe. Oczywiście sprzedający musi liczyć się z tym, że nie uda mu się uzyskać pełnej kwoty 500 złotych za bon. W internecie pojawiły się oferty sprzedaży bonu 500 zł za 300 zł. To wystarczy na śniadanie dla dwóch osób w Caffe Florian w Wenecji.

Wszystkim którzy chcą sprzedać bona przypominamy że jest to nielegalne i naraża nawet na karę grzywny lub ograniczenia wolności lub nawet pozbawienia wolności.

Czy można kupić bon turystyczny? Sprzedaż bonu jest nielegalne więc jeśli chcecie kupić bon od osoby, która chce go sprzedać i wymienić na pieniądze które może wydać na wakacje w kurorcie bardziej atrakcyjnym od Piwnicznej Zdroju to musicie uważać. To branie udziału w przestępstwie.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz