Czy Cypr jest w Strefie Schengen? Sprawdźmy czy jest!

Stefa Schengen to w świetle najróżniejszych zapowiedzi miłościwie nam panujących temat odmieniany przez wszystkie przypadki. Jeśli planowaliście spokojne wakacje w 2020 roku to pewnie zastanawialiście się nad wyjazdem na Cypr. Cypr jest w Unii Europejskiej i każdy to wie, ale czy jest w strefie Schengen. Sprawdzamy czy Cypr jest w Strefie Schengen?

Członkostwo danego kraju w Unii Europejskiej nie oznacza z automatu tego, że konkretny kraj znajduje się również w Strefie Schengen. Strefa Schengen, a Unia Europejska to dwie różne niepowiązane ze sobą rzeczy. By być w Schengen nie trzeba być w UE i odwrotnie.

Czy Cypr jest w Strefie Schengen? Jeśli planowaliście zwiedzanie atrakcji na Cyprze to wiecie pewnie, że Cypr jest w Unii Europejskiej ale niestety, podobnie jak Chorwacja, nie jest w Strefie Schengen.

Osoby planujące wyjazd na Cypr i spokojne wakacje z normalnym powrotem do domu nie połączonym z ryzykiem przymusowego zwiedzania 4 ścian przez 2 tygodnie muszą zastanowić się poważnie nad wyborem Cypru jako miejsca na odpoczynek. Cypr stara się o wejście do Strefy Schengen ale nie jest jeszcze jej gronie.

Co więcej – warto tu podkreślić dobitnie, że do Strefy Schengen nie należy ani jeden ani drugi Cypr. Ani Cypr Północny ani Cypr Południowy nie znajdują się w gronie państw które są w Schengen.

Dodaj komentarz