Jaka jest temperatura wody na Kefalonii w czerwcu i lipcu? Czy woda jest ciepła? - BelSole

Jaka jest temperatura wody na Kefalonii w czerwcu i lipcu? Czy woda jest ciepła?

Kefalonia to największa z Wysp Jońskich. Wyróżnia się górzystym terenem, pięknymi krajobrazami i turkusowym morzem. Sąsiaduje z osławioną Itaką. Choć zachwycająca, nie jest oblegana przez turystów. Dlatego właśnie stanowi miejsce idealne na wytchnienie od codzienności. Zastanawiacie się nad wakacjami na Kefalonii? Sprawdźcie, czy woda na tej pięknej wyspie jest ciepła!

 

Woda na Kefalonii w lipcu – czy jest ciepła?

 

Kefalonia to jedno z tych miejsc, gdzie przez cały rok utrzymują się przyjemne temperatury. Nawet w miesiącach zimowych temperatura powietrza w ciągu dnia wynosi około 15°C. Nic więc dziwnego, że latem jest tam naprawdę upalnie. Ciepło w Kefalonii robi się pod koniec maja. W czerwcu temperatura wynosi już średnio 25°C, lecz może sięgać nawet 27-28°C. To przekłada się na bardzo ciepłą wodę, która ma około 23°C. Kąpiele w morzu są więc orzeźwiające, przyjemne i niegroźne nawet największym zmarzluchom.

Zobacz Top 11: Kefalonia, najładniejsze plaże, najlepsze, piaszczyste!

 

Upalne lato na Kefalonii – temperatura wody

 

Kefalonia w lipcu to propozycja dla wszystkich, którzy marzą o naprawdę gorących wakacjach. Wtedy bowiem zaczynają się tam prawdziwe upały. Temperatura powietrza w ciągu dnia sięga często 28°C, a wiatr czy opady deszczu pojawiają się bardzo rzadko. Ciepła jest również woda, która w lipcu liczy sobie nawet 25-26°C. To naprawdę dużo – dla porównania, woda w Bałtyku w okresie wakacyjnym ma zaledwie 19-20°C. Nie ulega więc wątpliwości, że jeśli szukacie gorącego miejsca na rozkoszne morskie kąpiele w pięknym krajobrazie, Kefalonia to kierunek właśnie dla Was.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz