Top 11: Kefalonia, najładniejsze plaże, najlepsze, piaszczyste! - BelSole

Top 11: Kefalonia, najładniejsze plaże, najlepsze, piaszczyste!

Na Kefalonii każdy znajdzie coś dla siebie. Są tu starożytne ruiny, piękne szlaki trekkingowe oraz ciekawe miejsca do nurkowania. Nie brakuje również cudownych plaż: piaszczystych albo żwirowych, wąskich albo szerokich. Nie wiecie, którą wybrać? Przedstawiamy najpiękniejsze plaże Kefalonii! Najlepsze z nich zebraliśmy w tym zestawieniu i przewodniku po miejscach do kąpieli i opalania na Kefalonii.

 

Myrtos

 

myrtos Kefalonia

Zaczynamy od królowej plaż, czyli Myrtos. Znajduje się ona w północno-zachodniej części wyspy, w małej zatoce otoczonej wysokimi klifami. Ma 800 m długości. Teren wokoło plaży jest chroniony, dlatego nie ma tu żadnych hoteli, ani innej infrastruktury. Myrtos zachwyca niesamowitą bielą piasku zmieszanego z niewielkimi marmurowymi otoczakami, turkusową wodą, która rozbija się o wysokie skały. Warto poczekać tu na zachód słońca i zobaczyć go z któregoś z punktów widokowych, znajdujących wzdłuż drogi na plażę.

Zdecydowanie jedna z najpiękniejszych plaż w całej Grecji.

 

Paralia Petani

 

petani Kefalonia

Na półwyspie Paliki, niedaleko miasteczka Lixouri, znajduje się kolejna przepiękna plaża. Na pierwszy rzut oka przypomina Myrtos, ale jest od niej większa i szersza. W niektórych miejscach ma nawet 50 m szerokości. Podobnie jak na Myrtos biały piasek miesza się z kamieniami. Natomiast krystalicznie czysta woda, zbliżając się ku brzegowi, z intensywnej barwy niebieskiej staje się turkusowa. W sezonie jest tu dość tłoczno, ale zawsze znajdzie się zaciszne miejsce z dala od wody, przy skałach. Petani słynie z niesamowitych zachodów słońca.

 

Fteri

 

Fteri Kefalonia

Na tą plażę dostaniecie się tylko na nogach lub taxi łódką. Spacer a w zasadzie trekking w odpowiednich butach zajmie Wam około 1 h w każdą stronę. Podpłynięcie łodzią to koszt około 15 – 20 EUR za osobę w dwie strony. Plaża jest dzika i jest jedną z najładniejszych plaż na Kefalonii, zdecydowanie polecamy! Weźcie ze sobą prowiant, wodę, dużo wody – bo na samej plaży ciężko o uzupełnienie zapasów. Plaża jest kamienista. Jak widać Kefalonia to jedna z najlepszych greckich wysp jeśli chodzi o plażowanie!

 

Foki

 

Foki Kefalonia

Phoki to piękna zatoka otoczona cyprysami. Plaża niestety jest kamienista, więc musicie wziąć dobre buty do pływania. Widoki są przepiękne, a cień drzew pomaga co bardziej wrażliwym plażowiczom. Obok plaży jest całkiem nieźle oceniana Tawerna grecka z kuchnią grecką na obiad po kąpieli.

 

Xi Beach

 

xi plaza Kefalonia

Xi znajduje się w południowej części półwyspu Paliki. Wyróżnia się łagodnym zejściem do wody, niskimi klifami oraz pomarańczowym kolorem piasku. Najpiękniejszy jest przed zachodem słońca, kiedy to staje się rdzawoczerwony i pięknie kontrastuje z niebieską barwą wody. Plaża nagradzana jest Błękitną Flagą. Chętni mogą skorzystać z pielęgnacyjnych właściwości glinki. Wystarczy wymieszać glinę z klifów z wodą i nałożyć papkę na ciało i twarz. Kuracja gotowa. Na Xi możecie dostać się autem albo transportem publicznym z Lixouri lub Argostoli.

 

Platis i Makris Gialos

 

makris Kefalonia

7 km na południe od centrum stolicy, znajdują się dwie blisko siebie leżące plaże. Oddziela je tylko niewielki cypelek. Plaże są otoczone lasami sosnowymi, mają mięciutki piasek i łagodne zejście do morza. Woda jest tu płytka i bardzo ciepła. Idealna do nauki pływania. Jeśli znudzi Wam się leżenie na plaże, macie do wyboru pełną gamę aktywności: boiska do gry w siatkówkę oraz tenisa, oraz centrum portów wodnych. Minusem są ogromne tłumy turystów. Idealna plaża na Kefalonii dla dzieci.

 

Antisamos

 

Antisamos Kefalonia

Kolejna żwirowo-piaskowa plaża na Kefalonii (w dużej większości żwirowa). Jest pięknie otoczona zielenią a wody dzięki umieszczeniu w zatoce są spokojne. Część z plaży przyporządkowana jest restauracjom gdzie, żeby spędzać czas należy coś zamówić – ale bez obaw, większość jest wolna od tego przymusu. Znajdziecie tutaj wypożyczalnie sprzętu oraz fajną ścieżkę na spacer wzdłuż plaży.

 

Vouti

 

vouti Kefalonia

Jest to żwirowo-piaszczysta plaża z całkiem dobrym barem i tawerną obok miejsca odpoczynku. Sama trasa na plażę jest urokliwa i obfituje w widoki. Na miejscu dostępne są leżaki oraz parasole. Parking jest obok plaży Vouti.

 

Platia Ammos

 

Ammos

Chcecie odpocząć od tłumów? Polecamy wybrać się na Platia Ammos. Plaża leży na półwyspie Palik, około 20 kilometrów od Argostolii. Najprościej jest tam dojechać samochodem albo podpłynąć łodzią. Wybierają się tam, włóżcie wygodne buty – czeka Was zejście z klifu po ok. 300 schodkach. Niektórzy twierdzą, że jest ich 400, ale kto by liczył, kiedy wokoło są takie piękne widoki. W dole czeka na Was czysta biała plaża z drobnym piaskiem oraz krystaliczne czysta woda. Jedynymi mankamentami są głębokość wody tuż przy brzegu oraz silne prądy.

 

Kato Lagadi Beach

 

Kato Lagadi

Na koniec mamy coś dla osób, które uwielbiają pływać i nurkować. Niedaleko miasta Poros, około 40 km na południowy wschód od Argostoli znajduje się niewielka, kameralna plaża Kato Lagadi. Podłoże jest tutaj kamienisto-żwirkowe, więc polecamy zabrać buty do wody. Wokoło są niesamowite formacje skalne, tworzące groty. Jest tutaj spokojnie i cicho. Miejsce idealne nie tylko do nurkowania i pływania, ale też, by zrobić sobie fajne zdjęcia bez tłumu ludzi w kadrze. 

 

Jezioro Melissani

 

Melissani Kefalonia

Na koniec mały bonus, bo nie popluskacie się tutaj, jedynie możecie podziwiać widoczki pięknego jeziorka i jaskini na Kefalonii. Bilet na tą atrakcje kosztuje 6 – 7 EUR za krótki rejs łodzią po tym małym akwenie – widoki są jednak przepiękne i to jedna z fajniejszych atrakcji na Kefalonii. Jeśli się Wam spodobają, zobaczcie jakie jaskinie ma dla Was pobliskie Zakynthos i jego atrakcje.

 

Plaże nudystów na Kefalonii

 

plaże nudystów Kefalonia

Grecy nie mają raczej problemu z opalaniem się czy kąpaniem nago lub topless na plaży. Jednak czy na Kefalonii są plaże dla nudystów? Nie są to co prawda oficjalne miejsca, ale są. Jeśli macie ochotę pośmigać trochę bez ubrań, polecamy plaże Spithi (obok Skala), Kanali, Galaxy, Xi (część), Ammos (część), Petani (część), Fteri. Nie są to w większości plaże przeznaczone tylko dla naturystów, są to raczej fragmenty z większej plaży nieoficjalnie wydzielone dla miłośników opalania się nago. 

 

Co wziąć na plażę w Kefalonii

 

latarnia kefalonia
Latarnia morska świętego Teodora na Kefalonii

Plaże przy centrach miast czy miasteczek mają zazwyczaj dostęp do niezbędnych sklepików, punktów gastronomicznych, tawern czy kawiarni. Jeśli natomiast wybraliście jakąś oddaloną plażę, polecamy jednak zaopatrzyć się w wodę i prowiant, na niektóre z plaż potrzebujecie także buty do pływania przez żwir. Oczywiście na każdą z plaż weźcie dużo kremu z filtrem, nakrycie głowy i wodę! Miłego plażowania na Kefalonii!

 

Najpiękniejsze i najlepsze plaże, mapa

Zobaczcie także najlepsze atrakcje Kefalonii.

kefalonia najpiekniejsze plaze

1) Myrtos 2) Paralia Petani 3) Fteri 4) Foki 5) Xi Beach 6) Platis i Makris Gialos 7) Antisamos 8) Vouti 9) Ammos 10) Kato Lagadi

W pobliżu znajduje się także Zakynthos, zobaczcie jakie atrakcje tam na Was czekają: Top 13: Najlepsze atrakcje i plaże Zakynthos. WYJĄTKOWE miejsca, spotkacie tam żółwie! Zobaczcie także najlepsze atrakcje Kefalonii.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz