Czy na Islandii są komary? Czy gryzą? - BelSole

Czy na Islandii są komary? Czy gryzą?

Wybierając się na urlop raczej nie zapominamy apteczki ze środkami na komary. Te krwiożercze stworzenia bywają największą zmorą w trakcie wyjazdu. Wiele słyszy się natomiast o tym, że są kraje gdzie nie ma komarów. Jednym z takich podobno jest Islandia, czyli kraina lodu i ognia. Czy faktycznie na Islandii nie ma komarów? Zaraz się tego dowiecie.

Klimat na Islandii

Na Islandii panuje dość nieprzyjazny klimat i według naukowców jest to jeden z powodów, dla których na Islandii nie ma ma komarów. Mimo, że komary dają sobie radę nawet przy ogromnych mrozach, to najwyraźniej nie znoszą faktu, że na Islandii zimno jest praktycznie przez aż trzy pory roku. Drugą teorią, jest skład wody oraz gleby, którego mówi się, że komary nie lubią. Ciężko powiedzieć, ile ma to w sobie prawdy, bo nikt jeszcze tego nie potwierdził. Jednakże, biorąc pod uwagę to, że jest to wyspa wulkaniczna, której 11% powierzchni to lodowce, to wszystko jest możliwe.

Czy są komary na Islandii?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to czy na Islandii występują komary. Istnieje powszechna opinia, że ich nie ma, potwierdzają to mieszkańcy, a także mnóstwo zaskoczonych turystów wracających z wycieczki na Islandii. Natomiast wciąż wiele osób twierdzi, że udało im się spotkać komary. Nie wiadomo czy informacja ta jest wiarygodna, więc nie można tego brać jako pewne.

Za to pewny jest fakt, że Islandia to wspaniały, cudowny kraj z tak niezwykłym krajobrazem, że nawet stada komarów nie powinny być w stanie Was powstrzymać przed odwiedzeniem tej krainy.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz