Jaka jest temperatura wody na Lesbos w czerwcu i lipcu? Czy woda jest ciepła? - BelSole

Jaka jest temperatura wody na Lesbos w czerwcu i lipcu? Czy woda jest ciepła?

Lesbos – rozsławiona przez poetkę Safonę grecka wyspa, która zachwyca wspaniałymi krajobrazami i dziedzictwem kultury. Nazywana inaczej Krainą Słońca, należy do najczęściej wybieranych kierunków na wakacje. Trudno się temu dziwić, bo Lesbos oferuje wszystko, czego można oczekiwać od idealnej urlopowej destynacji. Zastanawiacie się, jak ciepła jest woda na Lesbos w miesiącach wakacyjnych? Zobaczcie, ile wynosi jej temperatura w czerwcu i w lipcu. 

Czy woda na Lesbos w czerwcu jest ciepła?

 

Na greckiej wyspie Lesbos panuje klimat śródziemnomorski, w związku z czym lato jest tam upalne i suche. Wysokie temperatury zaczynają się już w maju, lecz to dopiero czerwiec uznawany jest za początek turystycznego sezonu. Wtedy też temperatura wody na Lesbos wynosi około 22°C. Czy to dużo? To idealna temperatura dla osób, które lubią orzeźwiające, lecz bardzo przyjemne i komfortowe kąpiele. Zapewnia doskonałe wytchnienie od palącego słońca, które w czerwcu na Lesbos świeci już naprawdę mocno. 

 

Jak ciepła jest woda na Lesbos w lipcu?

 

Lipiec na Lesbos to już lato w pełni. Temperatura powietrza sięga tam nawet do 32°C w ciągu dnia. Także noce są bardzo ciepłe i przyjemne. Jak natomiast przedstawia się sytuacja z wodą? Woda na Lesbos w lipcu ma około 24-25°C – jest ciepła, lecz ciągle bardzo przyjemna. Można zażyć w niej nieco wytchnienia od upałów, ale bez wątpienia nie trzeba martwić się o zbyt niską temperaturę. Nawet biorąc pod uwagę amplitudę i miejsca, w których woda może być nieco chłodniejsza, Lesbos nadal pozostaje doskonałym kierunkiem na słoneczne wakacje i letnie kąpiele w morzu. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz