Jaka jest temperatura wody na Korfu w czerwcu i lipcu? Czy woda jest ciepła? - BelSole

Jaka jest temperatura wody na Korfu w czerwcu i lipcu? Czy woda jest ciepła?

Nazywane „Królową Wysp Jońskich” Korfu to wyspa, która słynie z bogactwa zieleni, lazurowego morza oraz ciekawych zabytków. Każdy, kto ją odwiedza, natychmiast zakochuje się w dzikim pięknie wyspy. To raj dla plażowiczów i amatorów sportów wodnych. Woda na Korfu jest bowiem nie tylko krystalicznie czysta, ale również bardzo ciepła. Ile wynosi jej temperatura w okresie wakacyjnym? Sprawdźcie!

 

Czy woda na Korfu w czerwcu jest ciepła?

 

Korfu to perełka Wysp Jońskich i jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych. Turyści uwielbiają Korfu nie tylko za zapierające dech w piersiach krajobrazy, ale także piękną pogodę. Na Korfu panuje łagodny, śródziemnomorski klimat, który przekłada się na suche, przejrzyste i bardzo słoneczne wakacje. Upały zaczynają się tam już w czerwcu. Temperatura powietrza w ciągu dnia wynosi nawet 28°C. Ciepła jest również woda, która w czerwcu ma około 22-23°C. To idealna temperatura do długich i orzeźwiających kąpieli w morzu. 

Zobacz także Top 12: Korfu, najlepsze atrakcje. Co zobaczyć?

 

Woda na Korfu w lipcu – temperatura

 

Lipiec i sierpień to najbardziej gorące miesiące na Korfu. Słońce grzeje wówczas naprawdę mocno, a temperatura powietrza sięga nawet 32-33°C. Wytchnienia od upału można jednak zaznać dzięki kąpielom morskim. Woda na Korfu w lipcu ma bowiem około 24-25°C i jest bardzo przyjemna.  Idealnie nadaje się do uprawiania sportów wodnych czy zwyczajnego pluskania się przy brzegu. Mimo że ciepła, zapewnia delikatnie orzeźwienie i uprzyjemnia czas spędzany na eksplorowaniu piękna wyspy.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz