Jaka jest temperatura wody na Maderze w czerwcu i lipcu? Czy woda jest ciepła? - BelSole

Jaka jest temperatura wody na Maderze w czerwcu i lipcu? Czy woda jest ciepła?

Madera to niewielki archipelag położony na Oceanie Atlantyckim. Przynależna do Portugalii, wyspa zachwyca przepięknym krajobrazem, w którym dominują majestatyczne klify, gęste lasy oraz woda o głębokiej barwie szmaragdu. Madera to raj dla osób, które uwielbiają piesze wędrówki i sporty wodne. Czy woda na Maderze w okresie wakacyjnym jest jednak ciepła? Przeczytajcie. 

 

Woda na Maderze w czerwcu – temperatura

 

Madera nie bez powodu nazywana jest „wyspą wiecznej wiosny”. Posiada bowiem bardzo łagodny klimat, dzięki któremu przez cały rok jest tam ciepło i słonecznie. Na Maderze nie doświadczycie upałów ani dużych zmian w pogodzie. W czerwcu temperatura powietrza na wyspie wynosi około 22°C, dzięki czemu jest tam słonecznie i przyjemnie. Woda natomiast ma mniej więcej 21°C, a w zależności od regionu może być nieco chłodniejsza (o max. 2°C). Jest więc rześka, lecz nadal świetnie nadaje się do pływania. 

 

Jaka jest temperatura wody na Maderze w lipcu?

 

W przeciwieństwie do większości popularnych kierunków turystycznych, lipiec na Maderze nie jest czasem upałów. Temperatura powietrza wynosi wówczas mniej więcej 24°C – jest bardzo przyjemna, ale nie przesadnie wysoka, i wspaniale sprawdza się podczas zwiedzania czy aktywności fizycznej. Woda na Maderze w lipcu jest odrobinę cieplejsza niż miesiąc wcześniej i ma średnio 22°C. Biorąc jednak pod uwagę, że wyspa otoczona jest wodami oceanu, a nie morza, jest to i tak bardzo wysoka temperatura, która pozwala na swobodne kąpiele i uprawianie sportów wodnych.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz