Jaka jest temperatura wody na Mykonos w czerwcu i lipcu? Czy woda jest ciepła? - BelSole

Jaka jest temperatura wody na Mykonos w czerwcu i lipcu? Czy woda jest ciepła?

Mykonos to przepiękna grecka wyspa na Morzu Egejskim, która od lat cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Co roku zjeżdżają tam urlopowicze z całej Europy. Wy również chcecie ją odwiedzić? Zastanawiacie się, kiedy zaplanować wyjazd, aby w pełni czerpać z greckiego słońca i ciepłej wody? Sprawdźcie, ile wynosi temperatura wody na Mykonos w czerwcu i w lipcu.

 

Czy woda na Mykonos w czerwcu jest ciepła?

 

Mykonos, wyspa należąca do archipelagu Cyklady, przyciąga pięknymi widokami oraz wysokimi temperaturami w okresie letnim. Sezon rozpoczyna się tam w maju, kiedy temperatura w morzu zaczyna wzrastać po wiośnie. W czerwcu sięga już około 24 stopni, co przekłada się na przyjemne i ciepłe, lecz nie przesadnie gorące kąpiele. Warto mieć jednak na uwadze, że temperatura wody może się wahać i – w zależności od miejsca – wynosić ok. 2-3°C mniej lub więcej. 

 

Jaka jest temperatura wody na Mykonos w lipcu?

 

Wakacje w lipcu na Mykonos? To bardzo dobry pomysł – szczególnie dla osób, które uwielbiają wygrzewanie się na słońcu i leniwe kąpiele w ciepłym morzu. Temperatura wody na Mykonos w lipcu wynosi bowiem około 25-26°C. To wystarczająco dużo, żeby móc swobodnie się kąpać i w pełni czerpać ze słonecznej pogody, ale jednocześnie zażyć nieco orzeźwienia i wytchnienia od upału. Trudno o lepszy czas, aby rozkoszować się pięknymi widokami i słońcem Mykonos. Idealnie nadają się do tego plaże takie jak Elia, Paradise czy Ornos.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz