Jaka jest temperatura wody na Zakynthos w czerwcu i lipcu? Czy woda jest ciepła? - BelSole

Jaka jest temperatura wody na Zakynthos w czerwcu i lipcu? Czy woda jest ciepła?

Zakynthos to trzecia co do wielkości wyspa w archipelagu Wysp Jońskich. Jej krajobraz to białe plaże, gaje oliwne, imponujące klify oraz morze, które mieni się odcieniami błękitu i zieleni. Zakynthos to jedno z tych pięknych miejsc, w których można zapomnieć o całym świecie. Dlatego właśnie stanowi taki dobry kierunek na wakacje. Chcecie wiedzieć, jak ciepła jest woda otaczająca wyspę? Sprawdźcie. 

 

Woda na Zakynthos w czerwcu – temperatura

 

Zakynthos znajduje się w strefie klimatu umiarkowanego ciepłego. To znaczy, że lato jest ciepłe, słoneczne i suche – opady zdarzają się tam bardzo rzadko. O początku wakacyjnej pogody na Zakynthos możemy mówić w czerwcu. Podobnie jak u nas, to wtedy pojawiają się tam pierwsze upały (nawet 28°C w ciągu dnia). Przekłada się to na temperaturę wody, która w czerwcu wynosi około 23°C. Morze jest wówczas idealne do pływania – ciągle rześkie i orzeźwiające, a jednak wystarczająco ciepłe. 

Zobacz Top 13: Najlepsze atrakcje i plaże Zakynthos. WYJĄTKOWE miejsca

 

Jaka jest temperatura wody na Zakynthos w lipcu?

 

Jeśli zależy Wam na szczególnie gorących wakacjach, Zakynthos najlepiej odwiedzić w lipcu i w sierpniu. Wtedy też temperatura powietrza na wyspie wynosi 30°C, a słońce świeci naprawdę mocno. Dzięki temu bardzo ciepłe jest również morze. Woda na Zakynthos w lipcu ma około 25-26°C. Jest przyjemna, letnia i idealna do morskich kąpieli. Nic dziwnego, że najpopularniejsze plaże na wyspie – takie jak Laganas Beach, Porto Vromi czy Navagio Beach – wypełniają się wtedy turystami. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz