Jaka jest temperatura wody na Lefkadzie w czerwcu i lipcu? Czy woda jest ciepła?

Majestatyczne klify, malownicze plaże, przepiękne gaje oliwne – Lefkada to prawdziwa perełka zachodniego wybrzeża Grecji. Położona na Morzu Jońskim, każdego roku przyciąga coraz więcej turystów, którzy zachwycają się jej lazurowymi wodami, bujną zielenią i urokliwymi, pełnymi spokoju wioskami. Chcecie odetchnąć od zgiełku miasta i  zanurzyć się w dzikiej naturze tej pięknej wyspy? Sprawdźcie, ile wynosi temperatura wody na Lefkadzie w czerwcu i w lipcu. 

 

Woda na Lefkadzie w czerwcu – temperatury

 

Lefkada to wyspa, która dopiero zyskuje na popularności – dlatego właśnie trudno mówić o jednoznacznym rozpoczęciu sezonu. Temperatury zaczynają tam rosnąć w maju, lecz z kąpielami morskimi najlepiej poczekać do czerwca. Wtedy bowiem woda na Lefkadzie ma około 21°C. W porównaniu z innymi greckimi wyspami, jest to temperatura średnia – morze jest przyjemne i rześkie, ale nie przesadnie ciepłe. Szczególnie, że w niektórych miejscach może być jeszcze chłodniejsze. Warto mieć to na uwadze podczas planowania wycieczki. 

Zobacz 11 najpiękniejsze plaże i Lafkada. Na Lefkadzie plażowanie jest boskie!

 

Czy woda na Lefkadzie w lipcu jest ciepła?

 

Lipiec to najgorętszy miesiąc na Lefkadzie. Temperatura powietrza wynosi tam średnio 28°C. Słońce świeci nawet przez 12 godzin w ciągu dnia, a chmury deszczowe zdarzają się naprawdę rzadko. Woda, natomiast, liczy sobie około 23°C. To nawet 5°C więcej niż zaledwie dwa miesiące wcześniej, w związku z czym da się zaobserwować, że morze w okolicach Lefkady nagrzewa się bardzo szybko. Dlatego właśnie lipiec i sierpień to miesiące idealne, aby odwiedzić wyspę i rozkoszować się jej ciepłymi wodami.

 

Zobacz także:

Dodaj komentarz