13 najlepsze atrakcje Zakynthos [NOWE 2023]. Co zobaczyć na Zakynthos? WYJĄTKOWE miejsca - BelSole

13 najlepsze atrakcje Zakynthos [NOWE 2023]. Co zobaczyć na Zakynthos? WYJĄTKOWE miejsca

Zapraszamy Was na artykuł o najlepszych miejscach na Zakynthos. Odpowiemy gdzie są najlepsze atrakcje Zakynthos oraz co zobaczyć na Zakynthos, co zwiedzić i co robić na Zakynthos. Jest to zaktualizowana lista w 2023!

Wakacje na Zakynthos? Pomożemy Wam w znalezieniu najlepszych atrakcji i plaż na Zakynthos! Co zobaczyć na wyspie? Jest tutaj pełno ciekawych miejsc, wartych zobaczenia. Najlepsze atrakcje na Zakynthos to nie tylko plaże ale i wiele innych ciekawych interesujących zabytków. Oto poradnik i przewodnik po Zante ❤️?

Zwiedzanie Zakynthos

 

zachód słońca na Zakynthos

Zakynthos to wyjątkowa grecka wyspa, jest to także trzecia największa wyspa archipelagu jońskiego. Zwiedza się ją najlepiej z lądu jak i z morza. Dobrze jest wypożyczyć łódź z kapitanem lub skorzystać z gotowego rejsu po przybrzeżnych atrakcjach. Zdecydowanie polecamy, któryś z wodnych sposobów zwiedzania wyspy, chociaż na 1 dzień na Zakynthos. Do zwiedzania plaż i brzegu musicie doliczyć także wypożyczenie samochodu, polecamy jednak skorzystać z usług lokalnych wypożyczalni zamiast korzystać z komunikacji zbiorowej na wyspie – która po pierwsze nie dojeżdża wszędzie a po drugie nie zawsze jest. Lokalne busy obsługuje grecki KTEL. Polecamy jednak samochód lub taxi od biedy, pamiętajcie by ustalać z taksówkarzem cenę przed odjazdem. 

 

Plaża Alykanas

 

Alykanas plaza

Alykanas znajduje się na wschodnim wybrzeżu Zakynthos – to idealna plaża dla rodzin z dziećmi, jest szeroka, piaszczysta i raczej spokojna. Do tego na plaży będziecie mogli pożyczyć parasol i leżak, a także skorzystać z usług lokalnych tawern i zjeść grecki obiad z widokiem na Morze Jońskie. Przy plaży znajdują się parkingi.

 

Miasto Zakynthos / Zante

 

Zakynthos miasto

Zante to stolica wyspy, mieszka w niej ledwie 16 000 mieszkańców. Pod miastem znajduje się lotnisko na którym prawdopodobnie wylądujecie na wyspie. Jakie najlepsze atrakcje w Zante warto zwiedzić? Na pewno Cerkiew św. Dionizosa Zakynthos z jego relikwiami w świątyni, bulwar nadmorski z restauracjami oraz plac Solomos. Możecie wziąć uwagę nocleg w tym mieście na wyspie ze względu na dość szeroką ofertę apartamentów i dobrą ofertę tawern i kawiarni. Pod miastem znajdują się ruiny weneckiego zamku i twierdzy Bóchali, z jej góry także pięknie widać miasto. Dobre miejsce na zakupy na Zakynthos.

 

Plaża i wrak Navagio

 

navagio plaza wrak

Na początek klasyk klasyków i najsłynniejsza i najlepsza atrakcja na Zakynthos według niektórych. Słynny wrak na plaży Navagio. Pewnie kojarzycie zdjęcia z tej plaży – bo jest to jedna z najlepszych plaż w Grecji. Skąd na Navagio wziął się wrak? Jak się tam znalazł? Wrak kiedyś był statkiem MV Panagiotis, Zzostał zadokowany w Szkocji w 1937 roku jako Saint Bedan. Rozbił się u wybrzeży Zakynthos w 1980 roku, kiedy to podobno grecka marynarka wojenna ruszyła za nim w pogoń, kiedy to na jego pokładzie miał znaleźć się przemyt papierosów włoskiej mafii. Dziś jest popularną atrakcją turystyczną za Zakynthos. 

Obok plaży Navagio, na górze klifów znajduje się słynny punkt widokowy gdzie możecie zrobić zdjęcie z góry oraz parking. Dojazd do tego miejsca z Zakynthos zajmuje około 50 min. Na samą plażę możecie dopłynąć łodzią z Agios Nikolaos lub Porto Vromi. Cena około 25 EUR.

 

Błękitne jaskinie

 

jaskinie zakynthos

Jeśli lubicie wycieczki łodzią to doskonały pomysł na atrakcje na Zakynthos. Błękitne jaskinie mienią się kolorami od promieni słońca odbijanych od wody. Jaskinie znajdują się na północnym krańcu wyspy, na przylądku Skinari – dopłyniecie tutaj łódkami ze szklanym dnem z Agios Nikolaos. Za 3 h wycieczkę łodzią z innymi turystami trzeba zapłacić od 10 do 20 EUR, jednak rejs jest tego wart. Bilety możecie zarezerwować tutaj https://potamitisbros.gr/

 

Marathonisi

 

Marathonisi

Kolejna wycieczka łodzią z Zakynthos, tym razem na wysepkę Marathonisi. Wyspa jest niezamieszkana i bardzo mała – leży w zatoce Laganas na południu Zakynthos. Przez miejscowych nazywana jest wyspą żółwi – na jej brzegach tereny lęgowe mają żółwie Karetta. Wycieczki na wyspę zazwyczaj ograniczają czasowo przebywanie na jej plażach, miejsca lęgowe są często zabezpieczane przez opiekunów. Jeśli będziecie mieć szczęście, może zobaczycie żółwia u brzegu! Cena za rejs z przerwą na wyspie to około 25 EUR. 

 

’Nurkowanie’ z żółwiami, wycieczka i rejs na Zakynthos

 

żółwie Karetta

No to skoro jesteśmy już przy żółwiach, to na Zakynthos możecie także skorzystać z możliwości obserwowania żółwi z łodzi, ze szklanym dnem. Często wycieczki i spotting żółwi połączony jest z odwiedzeniem wyspy Marathonisi i lęgowisk żółwia Karetta. Kiedyś na Zakynthos powszechne były także opcje z nurkowanie z żółwiami – jednak przez stres zwierząt, odchodzi się od tego. Co uważamy za słuszne ❤️?. Nie ma co ryzykować ataku rekina na Zakynthos. Żółwie możecie zobaczyć oczywiście na Marathonisi, a także na plaży Laganas na Zakynthos.

 

Keri

 

klify Keri

Region Keri obfituje w duże i ciekawe atrakcje naturalne. Jedną z nich są klify Keri z fenomenalnym widokiem na ciepłe Morze Jońskie. Białe klify wznoszą się na ponad 300 metrów a u ich podstawie znajduje się wiele małych jaskiń, które także możecie podziwiać jeśli weźmiecie łódź lub wykupicie rejs po wybrzeżu ze spottingiem żółwi Karetta. To jedno z najładniejszych miejsc i atrakcji na Zakynthos.

 

Najstarsze drzewo oliwne

 

Zakynthos drzewo oliwne

Co jeszcze zobaczyć na Zakynthos? Otóż, stare drzewo oliwne mieszczące się w centrum wyspy – jedno z najstarszych w Grecji mające 1 800 – 2 000 lat! Może nie jest to wielką i epicką atrakcją, jednak nie często mamy okazje zobaczyć tak stare drzewa. Zaraz obok tej atrakcji znajdziecie sklepik z lokalnymi produktami z Zakynthos.

Drzewko mieści się tutaj: Epar.Od. Zakinthou – Volimon, Exo Chora 290 91, Greece

 

Klasztor Anafonitria

 

Anafonitria Klasztor

To tutaj w swoich ostatnich latach mieszkał Święty Dionizy z Zakynthos. Ten kompleks świątynny został nienaruszony przez trzęsienie ziemi w latach 50 ubiegłego wieku. Wybudowano go w XV wieku i dziś widać piętno czasu odciśnięte na jego wyjątkowej wieży oraz murach. Jest to atrakcja Zakynthos warta odwiedzenia jeśli podjedziecie na punkt widokowy obok Plaży Navagio, znajduje się zaraz obok.

 

Muzeum Bizantyjskie

 

Muzeum to zostało otwarte w 1960 roku i jest poświęcone w dużej mierze Bizancjum i sztuce sakralnej z tego wieku. Znajdziemy tutaj ryty z drewnianymi ikonami bizantyjskimi, ikony z XV wieku, szaty i krucyfiksy – wszystko mieści się na 3 piętrach o łącznej powierzchni 1563 m2. Co ciekawsze, eksponaty zebrane w tym muzeum to w w większości wszystko co ocalało po tragicznym trzęsieniu ziemi w 1953 roku, więc jest to pewna wycieczka na dawne Zakynthos.

 

Plaża Porto Limnionas

 

Porto Limnionas

To jedna z najlepszych plaż na Zakynthos – co prawda nie ma tutaj długiej linii złotego piasku, ale jest lazurowa ciepła woda Morza Jońskiego, urokliwe widoki na klify okalające zatoczkę. Możecie tutaj pożyczyć leżak oraz skorzystać z usług lokalnej tawerny, obok niej znajduje się też parking. Plaża raczej nie dla małych dzieci.

 

Askos Stone Park

 

Askos Stone Park

Jest to atrakcja dla dzieci na Zakynthos. Znajduje się niedaleko miejscowości Volimes na północy wyspy – możecie tutaj pogłaskać małe zwierzaki lub podziwiać te mniej zsocjalizowane. Bilet do tego parku kosztuje, aż 10 EUR (rodzinny 25 EUR), na wejściu dostaniecie mapkę i wodę – a do tego na miejscu możecie zaopatrzyć się w jedzenie dla zwierzaków. Parking pod obiektem jest bardzo mały.

 

Wyspa Cameo

 

cameo zakynthos

Jest to jedno z najpopularniejszych i najmodniejszych miejsc na Zakynthos – mała wyspa połączona jest z lądem długim drewnianym pomostem. Znajduje się w okolicy Agios Sostis, obok znajdziecie też darmowy parking. Charakterystycznym miejscem na wyspie są białe prześcieradła powiewające na wietrze. Możecie je obserwować pijąc drinka w barze na piaszczystej plaży. Cameo to też miejsce wielu eleganckich i modnych imprez. Wejście kosztuje 5 EUR z pamiątką gratis lub 11 EUR z drinkiem w barze.

 

Porto Zorro i Azzuro

 

porto zorro

Porto Zorro i Azzuro, to plaża na południu Zakynthos blisko Ano Vasilikos. Znajdziecie tutaj bar oraz tawernę, wypożyczalnie leżaków i parasoli. Plaża ta także nadaje się na wypad nad morze z dzieckiem, bo woda jest dość łagodna a piasek drobny. Obok znajduje się Porto Azzuro gdzie jest więcej skałek oraz formacji chroniących przed falami. Obok plaży znajduje się mały parking.

 

Mapa atrakcji i plaż na Zakynthos

 

1) Miasto Zakynthos 2) Wrak Navagio 3) Wyspa Cameo 4) Marathonisi (wyspa żółwi) 5) Plaża Alykanas 6) Askos Stone Park 7) Plaża Porto Limnionas 8) Klasztor Anafonitria 9) Klify Keri 10) Blue Caves 11) Porto Zorro

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz