Jaka rzeka płynie przez Weronę. Nad jaką rzeką leży? - BelSole

Jaka rzeka płynie przez Weronę. Nad jaką rzeką leży?

Werona jest jednym z ciekawszych miast we Włoszech, które każdego roku odwiedzają dziesiątki tysięcy turystów. Nie każdy wczasowicz wybierający się do Werony wie jaka rzeka płynie przez Weronę. Jeśli zastanawiacie się jaka jest rzeka w Weronie i jaka rzeka przepływa przez Weronie to dobrze trafiliście. Dziś sprawdzimy nad jaką rzeką leży Werona. Jeśli czeka na Was krzyżówka do rozwiązania to również czegoś się dowiecie!

Werona, jak większość popularnych miast świata, rozwijała się również dzięki położeniu nad rzeką. Nad jaką rzeką leży Werona? Odpowiadamy: Werona leży nad rzeką Adyga. Jeśli potrzebujecie hasła do krzyżówki to już wiecie – rzeka w Weronie na pięć liter to Adyga. Co więcej można o niej powiedzieć? Jeśli przy okazji rozwiązywania krzyżówki chcecie dowiedzieć się czegoś o świecie to warto nadmienić, że z rzeką w Weronie związana jest jedna z większych atrakcji w mieście czyli bulwar oraz most Ponte Pietra.

Adyga to największa rzeka w regionie, ma ponad 409 km długości a jej dorzecze ma ponad 12,1 tys km².

Adyga odchodzi do Zatoki Weneckiej, czyli do Morza Adriatyckiego.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz