Enklawa we Włoszech, krzyżówka - BelSole

Enklawa we Włoszech, krzyżówka

Włochy to średniej wielkości kraj w którym o dziwo znajduje nie jedna a, aż dwie enklawy. Jakie Enklawy są we Włoszech, krzyżówka jest trudna – ale my pomożemy!

Enkala we Włoszech w krzyżówce

Czym jest enklawa? W skrócie, jest to terytorium państwa zamknięte dookoła przez terytorium innego kraju. Włochy mają ponad 301,340 km² i okazuje się, że w jej granicach znajduję się jeszcze 2 inne kraje. Jakie enklawy są we Włoszech?

Enklawa we Włoszech obok Rimini

W okolicach Rimini znajdziecie pierwszą enklawę, położonym na wzgórzu, niedaleko od morza – pańswo San Marino, to pierwsza z enklaw we Włoszech. San Marino ma powierzchnię 61.2 km², więc jest to mała enklawa, ale są mniejsze…

Enklawa we Włoszech w Rzymie

Drugą enklawą, położoną w stolicy Rzymu jest Watykan – mieści się ona na północ od Zatybrza w centrum Rzymu, około 400 metrów od Tybru. Watykan to bardzo mała enklawa, ma tylko 44 ha, w zasadzie to parę uliczek i placów w samym centrum Rzymu.

Jak widzicie, krzyżówka nie będzie już taka trudna z belsole. Enklawa we Włoszech to albo Watykan albo San Marino

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz