Ile kosztuje zwiedzanie Wenecji? Ile kosztuje wycieczka? Ceny - BelSole

Ile kosztuje zwiedzanie Wenecji? Ile kosztuje wycieczka? Ceny

Dostawaliśmy wiele zapytań o to ile tak naprawdę kosztuje zwiedzanie Wenecji i ile kosztują wycieczki do tego pięknego miasta z kanałami. Przygotowaliśmy więc dla Was zestawienie cen wycieczek i zwiedzania Wenecji oraz mały poradnik jak zwiedzić Wenecję tanio.  Jest to trudne, bo Wenecja to drogie miasto, ale da się zwiedzić w cenie obiadu w Londynie.

 

Ile kosztuje wycieczka do Wenecji?

 

Ceny w Wenecji

Zacznijmy od tego, że podzielimy wycieczki do Wenecji na zorganizowane, autobusem, samolotem oraz na własną rękę. Zwiedzanie Wenecji na te różne sposoby może kosztować bardzo dużo, ale równie dobrze może być tanie. Wenecja to dość drogie miasto, dlatego warto pochylić się nad tym jaki sposób na zwiedzanie Wenecji jest najtańszy.

Zacznijmy od Wycieczek zorganizowanych przez biura podróży, oferują one wycieczki typu City Break, czyli 3 dni w Wenecji – i kosztują one zazwyczaj 1500 – 2000 PLN za osobę z przelotem i noclegiem ze śniadaniem. Czas takiej wycieczki to oczywiście 3 dni. Jeśli chcecie zobaczyć więcej możecie skorzystać z oferty wycieczki do Wenecji autobusem, takie zwiedzanie to zazwyczaj 1 dzień w Wenecji, ale za to kolejne 5 lub 6 w innych miastach Włoskich. Wtedy na trasie zapewne zobaczycie najważniejsze klasyki, czyli Florencje, Rzym, Asyż no i oczywiście Wenecje. Taka wycieczka jest tańsza aniżeli typowy city-break w Wenecji, jednak mniej wygodna. Hotele zazwyczaj są gorszej jakości no i ciągłe przejazdy autobusem trochę męczą.

Co ze zwiedzaniem i wycieczką do Wenecji na własną rękę? Zobaczcie kolejny dział z dokładnym zestawieniem kosztów.

 

Ile kosztuje zwiedzanie Wenecji?

 

Tremezzi Wenecja
Tani obiad w Wenecji, spróbujcie Tremezzi

Chcąc zorganizować zwiedzanie w Wenecji i poznać koszty wakacji w Wenecji musimy odpowiedzieć na takie pytania jak: Ile kosztuje nocleg w Wenecji? Ile kosztują loty do Wenecji i ile kosztują atrakcje oraz transport po Wenecji.

Pierwsza kwestia to loty do Wenecji, jeśli lecicie tanimi liniami lotniczymi to bilety zazwyczaj oscylują w okolicach 140 PLN za osobę w jedną stronę. Jednak, jeśli kupicie na promocji lub wystarczająco wcześnie – spokojnie możecie znaleźć oferty na poziomie 69 PLN w jedną stronę. Pod Wenecją macie dwa lotniska, Wenecja – Treviso oraz Marco-Polo. Transport z lotniska to około 12 EUR za osobę do centrum przy Piazzale Roma.

Ile kosztują główne atrakcje Wenecji? Cena za wejście do Bazyliki to 5 EUR, Campanile to 8 EUR, ile kosztuje gondola? – cena to około 80 EUR za 30 min,

Jeśli chodzi o transport po Wenecji, to bilet na prom do zwiedzania całego miasta to około 20 EUR za 1 dzień, lub 7,50 EUR za 90 min.

Najdroższy w Wenecji będzie nocleg – ile zapłacicie za nocleg w Wenecji? Ile hotel? Cena za dobę to około 600 – 700 PLN za dwie osoby w całkiem niezłym hotelu, znajdziecie też tańsze opcje za około 300 – 400 PLN w tańszym apartamencie za dwie osoby.

Łącznie za zwiedzanie Wenecji na 3 dni zapłacicie około: 2000 PLN za nocleg, 300 PLN za loty, 250 PLN za atrakcje i ewentualnie 400 PLN za gondolę + jedzenie.

Zobaczcie jak dokładnie wyglądają ceny we Włoszech.

 

Jak tanio zwiedzić Wenecję, tania wycieczka to możliwe?

 

darmowe atrakcje Wenecji

Tak, tanie wakacje w Wenecji są możliwe – jak należy się do tego przygotować? Na początek wybrać czas na wycieczkę poza sezonem – najlepiej okres lutego, wtedy będzie najtaniej. Sprawdźcie też wcześniej na stronach tanich linii lotniczych kiedy będą najtańsze bilety – te w środku tygodnia często są tańsze.

Jeśli chodzi o nocleg, gdzie znaleźć najtańszy nocleg w Wenecji? Raczej nie w centrum na wyspie, tylko już na kontynencie. Tam ceny są zdecydowanie niższe. Jeśli chcecie koniecznie mieszkać w centrum, znajdziecie lokale poniżej 150 PLN za osobę za dobę, jednak musicie zarezerwować je wcześniej oraz nie oczekujcie fajerwerków. 

Możecie oszczędzić też na wejściówkach bo sama Wenecja oferuje wiele jeśli chodzi o darmowe atrakcje i piękne centrum – jeśli postanowicie oszczędzić też na transporcie, to na większość atrakcji Wenecji, dostaniecie się na nogach – nie musicie płynąć tramwajem wodnym.

Do jakiej kwoty można zejść za wakacje w Wenecji na 3 dni? Obstawiamy, że możliwe jest nawet 500 – 600 PLN za 3 dni za osobę + jedzenie.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz