Jakie gniazdka są w Meksyku? Czy potrzebny jest adapter do gniazdka? - BelSole

Jakie gniazdka są w Meksyku? Czy potrzebny jest adapter do gniazdka?

Wyjeżdżając na wakacje do Meksyku na pewno zabierzemy ze sobą taki sprzęt jak telefon komórkowy, laptop, aparat cyfrowy lub tablet. Urządzenia te, jak wiele innych, potrzebują ładowania lub zasilania z sieci elektrycznej. Na całym świecie występują różne standardy gniazdek elektrycznych i w związku z tym do zasilania naszych urządzeń potrzebny jest specjalny adapter. Jakie gniazdka są w Meksyku? Czy w Meksyku potrzebny jest adapter do gniazdka?

W Meksyku spotkamy się z gniazdkami elektrycznymi typu A i B. W gniazdkach w Meksyku płynie prąd o napięciu 127 v oraz częstotliwości 60hz. Oznacza to, że żeby w Meksyku naładować nasz sprzęt elektroniczny, albo wysuszyć włosy przywiezioną suszarką, potrzebować będziemy specjalnej przejściówki z dwoma cienkimi bolcami lub dwoma cienkimi i jednym okrągłym.

wtyczki gniazdka w Meksyku

Przejściówki takie można nabyć już w Polsce w większości elektromarketów i sklepów elektrycznych. Innym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w ładowarki do naszego sprzętu już w Meksyku.

Ładowanie komórki w Meksyku

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, jeśli potrzebujecie podłączyć się do sieci i podładować telefon w Meksyku musicie posiadać adapter do kontaktu.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz