Top 5: Czy warto? Zima i Ancona, pogoda w grudniu, styczniu i lutym - BelSole

Top 5: Czy warto? Zima i Ancona, pogoda w grudniu, styczniu i lutym

Jeśli lecicie do Ancony w zimie, przygotowaliśmy dla Was 5 powodów dla których warto wybrać się do Ancony w zimie. Odpowiemy jaka jest pogoda w Anconie w zimie w grudniu, styczniu i lutym. Jakie są temperatury w Anconie, czy jest ciepło? Zapraszamy do poradnika.

Zima w Ankonie i Marche? To może być całkiem niezły pomysł! Zobaczcie co ma do zaoferowania to piękne nadmorskie miasto.

 

Czy w Anconie w zimie jest ciepło? Jest!

 

zima Ancona pogoda

Bliskość morza oraz położenie na południu Europy sprzyja łagodnej pogodzie i temperaturom wyższym niż w Polsce w tym samym okresie grudnia, stycznia i lutego. Nie jest to tak ciepła destynacja jak Cypr w zimie, jednak możecie spodziewać się temperatur od 10 do 18 stopni Celsjusza w tym okresie. Jest szansa, chociaż bardzo nikła na minusowe temperatury, głównie w nocy.

 

Morze i spokój

 

parki narodowe Ancona
Parki Narodowe i Plaże w sezonie

Jeśli szukacie odprężenia to możecie spędzić zimę spacerując po Anconie oraz po pobliskich parkach narodowych, jak na przykład Parco Regionale Naturale del Conero z widokiem na piękne plaże, zalesione wzgórza i oczywiście Morze Adriatyckie. Jest tutaj prawie 20 ścieżek do przejścia, jednak uważajcie, bo część z najciekawszych decyzją władz Parku została zamknięta na najgroźniejszych odcinkach (głównie na zboczach klifów).

 

Mniej plażowiczów

 

Ancona malo turystow

Jeśli lubicie miejscowości nadmorskie, ale nie lubicie plażowiczów i turystów – zima w Anconie to doskonały pomysł. Ludzi na pobliskich plażach jest zdecydowanie mniej tak samo jak turystów w centrum. Nie lubicie tłumów, przylećcie do Ancony w styczniu lub lutym!

 

Tańsze wakacje

 

Ancona taniej

Mniejsza liczba turystów łączy się także z niższymi cenami za hotel, nocleg i usługi. Część z lokali może być nawet dwa razy tańsza poza sezonem. Warto wyłapywać okazje, na przykład na booking czy innych portalach z ofertami.

Prócz atrakcji i noclegów tańsze będą także loty czy też niektóre pamiątki. Pamiętajcie, że niski sezon, to także oznaka, że niektóre lokale mogą być zamknięte na zimę.

 

Święta w Anconie

 

boze narodzenie Ancona

Boże Narodzenie w Anconie i Marche? Czemu nie! Będziecie mogli spróbować tutaj Frustingo, czyli według niektórych najstarszego deseru świątecznego na świecie, pochodził on jeszcze od Etrusków i został przyjęty przez Rzymian, no i oczywiście mieszkańców Marche. Miasto podczas obchodów Świąt Bożego Narodzenia jest pięknie udekorowane. Więcej o świętach Bożego Narodzenia we Włoszech.

 

Pogoda w grudniu w Anconie

 

grudzień Ancona

Czy w grudniu jest ciepło w Anconie? Temperatury wahają się od 9 do około 16 stopni Celsjusza. Średnio będziecie mogli się spodziewać około 13 stopni Celsjusza, niestety może trochę padać. Jak widzicie jest cieplej niż w Polsce!

 

Ancona pogoda w styczniu

 

Ancona styczeń

Ancona w styczniu to także całkiem ciepłe miejsce dla zwiedzających z Polski. Co prawda temperatury w ciągu dnia mogą spaść do 7 stopni Celsjusza, a w nocy do nawet -1 poniżej zera. Jednak na ogół temperatury będą oscylować od 10 do 15 stopni Celsjusza. Trochę popada, więc weźcie parasole.

 

Ancona pogoda w lutym

 

Ancona luty

Czy w Anconie w lutym jest ciepło? To oczywiście zależy, w zeszłym roku temperatury wahały się od 7 do aż 19 stopni Celsjusza. Na ogół powinniście być przygotowani na około 12 do 14 stopni powyżej zera. Będzie mniej padać niż w grudniu!

 

Jak widzicie zima w Anconie to super pomysł jeśli szukacie cieplejszego miejsca na weekend czy dłuższy wyjazd w zimie. Jeśli chcecie lecieć w grudniu, styczniu lub lutym pomyślcie o Anconie, Florencji, ewentualnie zimie w Rzymie.

Jeśli szukacie cieplejszych miejsc, polecamy zimę na Malcie albo zimę na Cyprze.

 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz