Jarmark Bożonarodzeniowy w Bolzano w 2022. Kiedy będzie? Czy odwołany? - BelSole

Jarmark Bożonarodzeniowy w Bolzano w 2022. Kiedy będzie? Czy odwołany?

Oto najstarszy Jarmark Bożonarodzeniowy w tej części Włoch i jeden z najpopularniejszych. To także największy jarmark we Włoszech. Kiedy odbywa się Jarmark bożonarodzeniowy w Bolzano? Kiedy będzie? Czy jest odwołany? Gdzie zaparkować blisko kiermaszu bożonarodzeniowego w Bolzano? Oto, kompleksowy poradnik o tym pięknym świątecznym wydarzeniu.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Bolzano odbywa się od 1991 roku i jest najpopularniejszym kiermaszem w regionie południowego Tyrolu a także w całych Włoszech. Znajdziecie tutaj około 80 wystawców, rzemieślników, sprzedawców a także budek z jedzeniem. Znajduje się tutaj też scena muzyczna i wiele innych atrakcji świątecznych.

 

Gdzie jest najlepszy jarmark w południowym Tyrolu? W Bolzano?

Jak co roku, Jarmark Bożonarodzeniowy w Bolzano odbywa się na pięknie ozdobionym Piazza Walther w centrum miasta. Światełka, zdobienia, śnieg oraz architektura tego miejsca nadaje targowi romantycznej atmosfery. Według nas zostawia on w tyle nawet takie duże miasta i targi jak jarmark bożonarodzeniowy w Mediolanie. Zdecydowanie warto wybrać ten kiermasz świąteczny i jechać by poczuć klimat świąt.

 

Kiedy jest jarmark bożonarodzeniowy w Bolzano?

Jeśli znacie oficjalne informacje na temat jarmarku świątecznego w Bolzano w 2022 roku to nie musicie do nas pisać, ponieważ znamy DATY i wiemy od kiedy i do kiedy jest jarmark bożonarodzeniowy w Bolzano. W tym roku targ będzie trwać ponad miesiąc w najlepszym okresie świątecznym.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Bolzano trwa od 25 listopada 2022 do 6 stycznia 2023 roku, zamknięty jest jednak 25 grudnia w dniu Bożego Narodzenia.

Jeśli chcecie zobaczyć ceremonię otwarcia jarmarku bożonarodzeniowego w Bolzano, to musicie być na miejscu 24 listopada 2022 roku o godzinie 17:00, wtedy właśnie otwiera się kiermasz w Bolzano.

 

Kiermasz Świąteczny w Bolzano, godziny otwarcia

kiedy jarmark bożonarodzeniowy Bolzano

W większość dni trwania targu, kiermasz otwarty jest od 10:00 rano do 19:00 wieczorem, nie oznacza to jednak, że wszystko zamyka się o tej godzinie. Spokojnie wypijecie grzane wino w nocy w Bolzano i będziecie dalej mogli podziwiać światełka na rynku Walthera. Inne godziny otwarcia jarmarku są: w Wigilię, do 14:00, 31.12 do 18:00 i 1.1.22 otwarte jest od 12:00.

Kiedy najlepiej iść na jarmark w Bolzano? Oczywiście przed samymi świętami lub zaraz po. Polecamy udać się już wieczorem, kiedy magia światełek romantycznie rozświetli wam wycieczkę w Bolzano. Zobaczcie jakie świąteczne potrawy jedzą Włosi, część z nich znajdziecie w Jarmarku w Bolzano.

 

Gdzie zaparkować najbliżej jarmarku w Bolzano?

Miasto w okresie zimowym jest oczywiście mocno oblegane przez narciarzy i miłośników białych szaleństw. Musicie uważać by przypadkiem nie wjechać do strefy automatycznej kontroli kamerami – mandat gwarantowany. 

Gdzie polecamy zaparkować w Bolzano? 

Piazza della Stazione, 1 – cena za godzine: 2,2 EUR

Via Josef Mayr Nusser, 24 – cena za godzinę, około 2,2 EUR

Jeśli chcecie zaparkować za darmo w Bolzano to możecie zaparkować przy via Maso della Pieve czy w Bolzano Sud – ale musicie dojechać transportem zbiorowym lub taksówką. Zobaczcie też jak wyglądają opłaty na autostradach we Włoszech.

Jeszcze słowo jeśli chodzi o miejsca parkingowe poziome na ulicach. Oznaczone są one liniami, co oznaczają białe, żółte lub niebieskie linie parkingowe we Włoszech w Bolzano? Gdzie można parkować? Oto odpowiedź:

Białe pasy: zakaz parkowania dla niemieszkańców w niektóre godziny zależne od strefy

Niebieskie pasy: płatne miejsca parkingowe.

Żółte miejsca parkingowe: miejsca dla niepełnosprawnych lub służące dostawie.

Czy jarmark bożonarodzeniowy w Bolzano się odbędzie?

Czy może będzie odwołany? Tego nie wiemy, zależy to od sytuacji pandemicznej i władz miasta, póki co ma się odbyć i elfy nam szepczą do ucha, że raczej będzie! Wesołych świąt.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz