Jarmark Bożonarodzeniowy w Mediolanie w 2023. Kiedy jest, czy będzie? - BelSole

Jarmark Bożonarodzeniowy w Mediolanie w 2023. Kiedy jest, czy będzie?

Mediolan wielu kojarzy się z zimą, chociaż jarmarki bożonarodzeniowe to nie jest stricte włoska tradycja – to znajdziecie ich wiele w Mediolanie. W tym artykule odpowiemy Wam na pytanie kiedy jest Jarmark Bożonarodzeniowy w Mediolanie w 2023, kiedy się zaczyna i gdzie są. Zapraszamy!

  • Czy wiecie, że jarmarki bożonarodzeniowe to Niemiecka i Austriacka tradycja? Dlatego najwięcej jarmarków bożonarodzeniowych we Włoszech jest w Tyrolu? Im bliżej niemieckojęzycznej części Włoch, tym klimatycznych jarmarków jest więcej
  • Najstarszym jarmarkiem bożonarodzeniowym jest ten w Dreźnie, zaczął się w 1434 roku.
  • Najstarszym jarmarkiem grudniowym (prekursor świątecznych) był ten w Wiedniu w 1296 roku.

Jarmark Świąteczny w Mediolanie, gdzie jest?

Ciężko porównać jarmark świąteczny w Mediolanie do tych największych w Europie, jednak i ten targ jest wyjątkowy ze względu na piękne umiejscowienie w centrum w Mediolanu.

Jarmark Świąteczny w Mediolanie znajduje się na Piazza Duomo zaraz obok Katedry w Mediolanie. Plac Katedralny znajduje się w centrum Mediolanu, dlatego bez problemu możecie tutaj podejść zwiedzając Mediolan. Znajdziecie tutaj ponad 60 domków z wystawcami, jedzeniem, rzemieślnikami i pamiątkami z Włoch. To nie jedyny Market Świąteczny w Mediolanie w okresie świątecznym! Gdzie znajdują się inne Jarmarki w Mediolanie?

Jarmark Świąteczny przy Piazza del Castello, zaraz przy Zamku Sforców. To najstarszt jarmark w Mediolanie. Znajdziecie tutaj wiele wystawców, rzemieślników oraz oczywiście stoisk z jedzeniem.

Targ Bożonarodzeniowy przy Giardino Indro Montanelli, niezwykle klimatyczne miejsce, z szopką choinką i oczywiście wystawcami.

Odpowiedzieliśmy już gdzie będzie Jarmark Świąteczny w Mediolanie, to czas sprawdzić kiedy będzie!

Kiedy jest Jarmark Bożonarodzeniowy w Mediolanie w 2023?

Zazwyczaj Jarmarki Bożonarodzeniowe startują już w listopadzie i trwają, aż do początku stycznia. Tak samo jest w przypadku kiedy trwa Targ Świąteczny w Mediolanie:

Jarmark Bożonarodzeniowy w Mediolanie na Piazza Duomo zaczyna się 1 grudnia 2023, a kończy 6 stycznia 2024. 

Targ przy Piazza Castello Zazwyczaj odbywa się w pierwszy tydzień grudnia.

Jarmark Świąteczny w Mediolanie to doskonałe miejsce na poczucie klimatu świątecznego w stolicy Lombardii!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz