Jarmark Bożonarodzeniowy w Vipiteno, Sterzing w 2022. Kiedy będzie? Czy jest odwołany? - BelSole

Jarmark Bożonarodzeniowy w Vipiteno, Sterzing w 2022. Kiedy będzie? Czy jest odwołany?

To małe tyrolskie miasteczko ma jeden z najlepszych jarmarków bożonarodzeniowych we Włoszech, odpowiemy Wam na pytanie kiedy jest jarmark bożonarodzeniowy w Vipiteno, gdzie jest i gdzie zaparkować na kiermaszu. Zapraszamy na świąteczne zakupy!

Jarmark w Sterzing to według z nas jeden z najładniejszych targów, kiermaszy świątecznych w Europie! Zrobicie tutaj świąteczne zakupy, zjecie świąteczne włoskie potrawy oraz będziecie mogli podziwiać piękne widoki z ośnieżonymi alpejskimi szczytami.

Symbolem tegorocznego jarmarku są dzwony i ich piękna melodia z dzwonnicy Vipiteno, Sterzing. Codziennie o 17:00 będziecie mogli posłuchać tej pięknej melodii, nowych 25 dzwonów. Gdzie odbywa się targ bożonarodzeniowy w Vipiteno, Sterzing? Jarmark mieści się w samym centrum miasta na Stadtplatz.

 

Kiedy będzie jarmark świąteczny w Vipiteno, Sterzing?

Duża część targów świątecznych we Włoszech trwa ponad miesiąc, zaczyna się zazwyczaj już w listopadzie. Tak samo jest w Vipiteno, kiedy więc zaczyna się jarmark świąteczny a kiedy się kończy targ w Vipiteno? Oto daty:

Jarmark świąteczny w Vipiteno zaczyna się 25 listopada 2022 r,

a targ bożonarodzeniowy kończy się 6 stycznia 2023 r.

Jarmark w Vipiteno nieczynny jest 25 grudnia!

Godziny otwarcia Jarmarku Bożonarodzeniowego Sterzing od 25 listopada 2022 do 6 stycznia 2023: 

– codziennie od 10:00 do 19:00
– 24 grudnia od 10:00 do 13:00
– 31 grudnia od 10:00 do 17:00
– 1 stycznia od 13:00 do 19:00

 

Czy jarmark w Vipiteno się odbędzie? Czy jest odwołany?

Póki co, sytuacja pandemiczna pozwala na odbycie się tego pięknego włoskiego jarmarku świątecznego w Vipiteno. Oczywiście wszystko się może zmienić jeszcze w czasie do końca roku. Sprawdźcie też inny doskonały jarmark Bożonarodzeniowy w Bolzano w pobliżu.

 

Gdzie zaparkować w Vipiteno, Sterzing blisko jarmarku?

Z miejscami może być problem w najpopularniejsze dni świąteczne, często centrum jest zamykane przed ruchem samochodowym. Najlepsze parkingi znajdziecie obok Parkplatz Centrum lub  Via Stazione, 8 w Europaplatz Parking. Cena za godzinę parkowania w Vipiteno to około 1,5 EUR. Zobaczcie też jak wyglądają opłaty na autostradach we Włoszech.

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz