Top 5: Jesień i Bolonia! Jaka pogoda? Listopad czy październik? - BelSole

Top 5: Jesień i Bolonia! Jaka pogoda? Listopad czy październik?

Lecicie do Bolonii jesienią i zastanawiacie się jaka jest pogoda w Bolonii w październiku i listopadzie? Czy jest ciepło? Co robić jesienią w Bolonii? Bolonia i jesień to doskonała pora na wyjazd, jeśli chcecie się dobrze bawić i spędzić miło czas w Emilli-Romanie. Zapraszamy!

 

Stolica włoskiej kuchni

 

bolonia kuchnia

Bolonia i jej okolice uznawane są za stolicę gastronomii we Włoszech. Kuchnia włoska jest oczywiście różnorodna i ciężko powiedzieć o jednym źródle – jednak to tutaj, wiele z włoskich potraw zostało udoskonalonych. Jesień w Bolonii to dobry pomysł, ponieważ kulinarne doznania będą jeszcze bardziej spotęgowane przez jesienne zbiory. Możecie podjechać dla przykładu do winiarni Umberto Cesari niedaleko Bolonii na wine tour lub skorzystać z oferty Festiwali gastronomicznych w Bolonii. Polecamy!

Zobaczcie co kupić w Bolonii!

 

Zbiory trufli!

 

trufle
Trufle na witrynce sklepowej

Trufle to złoto w Emilii-Romanie i Bolonii. W październiku i listopadzie zbiera się je w okolicach miasta w lasach i na wzgórzach! Dlatego tym bardziej warto – znajdziecie tutaj wiele biur, które zaoferują Wam wycieczki po lasach Bolonii z polowaniem na trufle.

 

Tani weekend w Bolonii?

 

Bolonia tanie wakacje

Jeśli chcecie trochę zaoszczędzić, to loty poza sezonem mogą być tańsze, to samo tyczy się noclegów, hoteli i apartamentów. Zwłaszcza jeśli postanowicie lecieć w listopadzie, tańszych lokali będzie zdecydowanie więcej niż na początku października.

 

Trekking po wzgórzach

 

Bolonia wzgórza

W piękne jesienne dni możecie zorganizować sobie trekking wokół Bolonii. Możecie też wziąć udział w Trekking col Treno, wspólnym trekkingu organizowanym przez biuro turystyczne – w październiku i listopadzie znajdziecie na ich stronie (https://www.trekkingcoltreno.it/) wiele tras w dogodnych datach.

 

Przepiękna złota jesień w Bolonii

 

bolonia jesien

Jeśli już pójdziecie na spacer czy to po wzgórzach czy to w Bolonii, warto wziąć ze sobą aparat i sfotografować piękne rdzawe kamienice Bolonii w otoczeniu złotych jesiennych liści. Warto iść wtedy do parku, na Piazza Maggiore czy na Belvedere di San Michele in Bosco – idealne miejsce na fotki na insta!

Jeśli szukacie kolejnego magicznego regionu na jesień, pomyślcie o Toskanii: Toskania na jesień, 5 powodów dlaczego warto. Sierpień, wrzesień czy październik?

Pogoda w Bolonii w październiku

 

Bolonia październik

Jak wygląda pogoda w Bolonii w październiku? Temperatury wahają się od ponad 20 stopni Celsjusza na początku października do około 15 na końcu. Nie pada dużo.

 

Pogoda w Bolonii w listopadzie

 

Bolonia listopad

Bolonia i listopad, jak wygląda pogoda? Będzie od 18 stopni Celsjusza na początku listopada do 6 stopni na końcu listopada. W nocy może być nawet przymrozek! Weźcie ze sobą parasol!

Jak widzicie warto lecieć do Bolonii jesienią, listopad i październik obfitują w wydarzenia i atrakcje. Zapraszamy!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz